2017 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri

Author

Categories

Share

2017 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri

2017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri-neler-1

Kız çocuklarınız için alışveriş yaparken en keyif aldığınız anlar o minik bodyleri, bluzları ile tulumları seçmek olmalıdır. Evladınızın bu şirin kıyafetlerin içinde hayal etmek bile size mutluluk verecektir. Ancak kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Kullanılan malzemeden dikiş yerlerine kadar her detay ödemlidir. Evladınıza kıyafeti almakta da ne var demeyiniz. Her işte olduğu gibi bunda da incelikleri bulunuyor. Özellikle konu çocuklar olunca anne babalar daha hassas olmaktadırlar. Bebeğinizin giysileri pamuklu, yumuşak ve doğal kumaşlardan yapılmış olmalı ki cildini tahriş etmemesi gerekir.

2017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri-neler-2

Ayrıca içinde rahat hareket edebileceği kadar bol olmalı ya da emeklerken veya dönerken kol ve bacak hareketlerini engellememelidir. Çorapları da yumuşak ve rahat bir bollukta olması gerekir. Giysi alırken, kol, yaka ve ya bel ağızlarının sert olmamasına ve çıtçıt, düğme gibi unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda tüylü kıyafetler olmamasına da özen gösteriniz. Çünkü çocukların bu tür eşyalara alerjisi olabilir. Tulum ve pijamaların karın kısmından açılmasına özen gösteriniz. Böylelikle kıyafet değiştirme işini daha pratik ve sağlıklı olarak yapabilirsiniz. 2017 Kız çocuğu kıyafet modelleri alırken hassasiyet göstermelisiniz. Çocuklar çabuk büyüdüğü için ilk etapta çok fazla küçük kıyafet almanıza gerek yoktur. İlk günler için birkaç parçayla yetinip 3-6 aya göre olanlardan daha fazla almak uygun olmaktadır.

2017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri-neler

Aldığınız cicili bicili kıyafetlerin kısa bir süre sonra olmadığını görmek sizi de üzebilir. Lastikli ve ya düğmeli kıyafetleri tercih ediniz. Omuzdan çıtçıtlı, esnek yakalı ve önden açılan tulumlar ya da ikili takımlar ilk aylarda size ve bebeğinize kolaylık sağlar sonradan pek işinize yaramaz. Güvenlik açısından düğme ya da uzun ipli giysiler yerine çıtçıtlı ve sade olanları, çekmeyen, yıkanınca sarkmayan, boya vermeyen kaliteli ürünlerde kullanılan boya maddesinin bebeğinizde alerji yapma olasılığı olacağından standart belgeli ürünleri Eko-Tex standart 100 belgesi tercih etmeniz gerekmektedir. Bu standart insan ekolojisi bakımından şüpheli zararlı maddelerin analizlerini içermekte ve sınır değerler öngörülmektedir. Eko-Teks etiketi uluslararası güvenilirliği ifade eden bir ekolojik kalite markasını ifade eder.

2017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri-neler-3

Vücudumuz dış dünyadan gelen uyaranlara karşı sürekli tetikte olur. Kendisine zarar verebilecek her türlü maddeye karşı da bir savunma mekanizması geliştirmektedir. Alerjiler de bu savunma mekanizmasının işleyişi sonucu oluşuyor. Vücudumuzun koruyucu hücrelerini uyaran bu alerjenler toz parçacıkları, zehirli gazlar, duman, polenler olabileceği gibi günlük yaşantımızda kullandığımız kimyasal maddelerde olabilmektedir. Solunum ve ya deri yoluyla vücudumuza girebiliyorlar. Evlatlarınızın cildi ince ve dış etkenlere karşı daha duyarlı olmaktadır. Yağ tabakası yetişkinlere göre daha az olduğundan soğuğa karşı da dirençsiz olabiliyorlar.

2017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri-3

Bu sebepten evladınıza özellikle ilk aylarda daha dikkatli giydirmeye ve onun için özenerek seçtiğiniz cicili bicili kıyafetleri yıkarken bunların cildine doğrudan temas edeceğini unutmamanız gerekir. Bebek giysileri için özel üretilen deterjanlar ve ya sabun tozları tercih edilmesi gerekir. 2017 kız çocuğu kıyafet modelleri kokusuz, renksiz, parfümsüz yani evladınızın cildine ve solunum sistemine zarar vermeyecek hipoalerjenik kimyasallar deterjanlarında aranılan özellikler içermelidir. Giysileri yıkamadan önce yıkama talimatnamesinin okunmasında da fayda vardır.

2017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri

2017 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri Resimleri

2017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri-12017-kiz-cocugu-kiyafetleri2017-kiz-cocugu-kiyafetleri2017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri-22017-kiz-cocugu-kiyafetleri-12017-kiz-cocugu-kiyafetleri-22017-kiz-cocugu-kiyafetleri-32017-kiz-cocugu-kiyafet-modelleri

Author

Share