2017 Kışı Tesettür Modası

Author

Categories

Share

2017 Kışı Tesettür Modası

 

2017-kisi-tesettur-modasi

Yaz aylarını arkamıza bıraktıktan sonra bizi karşılayan sonbahar mevsimiyle stilimiz de değişikliklere gittik. Sadece biz değil tesettür modasında da değişikliğe gidildi. Peki, 2017 Sonbahar Kış sezonu tesettür modası nasıl olacak? Bu sene geçen sene pek görünmeyen askeri elbiseler dikkat çekecek. Amblemli veya amblemsiz olarak başörtünün altına giyilen gömlek veya uzun elbise tarzında olan bu kıyafetlerin şıklık derecesi ise oldukça yüksek. Ayrıca sadece üniforma renginin olmasının yanı sıra desenli askeri kıyafetler de bu senenin trendlerinden. Askeri rengin üzerine çiçek desenleriyle süslenmiş olması ise kıyafete daha fazla detay ve şıklık katıyor.

Tabi ki sadelikten yana olanlar bu modeli pek beğenmişe benzemiyor. Jakar kumaşlar yine, yeniden moda! Geçtiğimiz senelerde moda olan bu kumaş bu sene de aşırı derecede moda olacak şekilde. Ceketlerde ve şallarda sıklıkla kullanılan bu kumaşın hoş tarzı kullanıcıların dikkatini çekiyor ve almak için cezbediyor. Bu kumaş önümüzdeki 1-2 sene daha trend olacak gibi! Kürk yakalı uzun montlar bu senenin moda akımından! Her türlü kıyafetin üzerine giyilebilen uzun, yakalarında ve kollarında kürk desenleri bulunduran bu model sonbahar ve kış için ideal bir seçim. Farklı renk seçimleri olsa da genellikle tercih edilen renk kahverengi. Yaz- Kış çiçek! Çiçekli bir yaz sezonu geçirmemize karşın kış sezonunda da aynı baskılar devam ediyor. Farklı desenli ve renkli çiçeklerin bulunduğu modellerin tercih edilme sebebi ise yaz aylarındaki sıcakların devam ettiriyormuş gibi olması. Oldukça sıcak olan bu tasarımlar insanın içini ısıtıyor!

Şal modellerinde ise ipek evi çiçekli model diye adlandırılan model oldukça trend olmuş durumda. Kıyafetlerde olduğu gibi şallarda da çiçek deseninin oldukça sık kullanılması bu kış sürekli çiçek göreceğimiz anlamına geliyor. Sonbaharın gelmesiyle birlikte ağaçlar yapraklarını dökse de dökülen yapraklar kıyafetlere geçmişe benziyor. Öte yandan şallarda düz renk furyası devam ediyor! Tek bir renk veya iki rengin karışımı şeklinde olan şal modellerine de ilgi oldukça yüksek. Arz ve talep oldukça mağazalarda daha sık üretime geçiyor ve bu da bu kış oldukça sık göreceğimiz anlamına geliyor.

Author

Share

Önceki İçerikGünlük Elbise Kombinleri
Sonraki İçerikDiyet Listesi