2017 Green Card Başvuru Tarihleri | Hanımların Dünyası

loading...

2017 Green Card Başvuru Tarihleri

2017 Green Card Başvuru Tarihleri

Ülke sınırları içerisinde nüfus çeşitliğini arttırmak adına, ABD’ye göçün en az olduğu ülkelerin vatandaşları için açılımı ve kamuoyunda “Green Card” yani “Yeşil Kart” olarak nitelendirilen kalıcı göçmen vizesinin 2017 tarihi için bavuruları açıldı. 2016 yılının ilk çeyreğinde açıklanacak çekilişi toplamda 50.000 kişi ile sınırlandırılacak.

1 Ekim 2016 günü gerçekleştirilen başvurular,  3 Kasım 2016 günü New York saati ile birlikte öğle 12:00’da sona erecek. ABD Dışişleri Bakanlığı yetkileri, Yoğunluktan dolayı web sitelerinde yaşanacak olan aşırı istek sorunlarına önlem olarak başvuru yapacak kişilere çok daha erkenden başvurması için tavsiyede bulunuyor.

Başvuru Kriterleri Nelerdir?

Başvuru yapacak olan kişilerin lise yada dengi bir eğitim görmüş olması, 12 yıllık resmi ilk, orta ve lisans olarak eğitim dallarını tamamlanması gerekiyor. Fakat, Son beş yıl içerisinde eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir iş üzerinde en az olarak iki yıllık bir iş deneyimine sahip olması da yeterli oluyor.

Sonuçlar Nereden Açıklanıyor?

Elektronik başvurunsunuz onay numarasını verilen hizmet sitesinden kontrol edebilirsiniz. E-DV web sitesi üzerinden kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz. 1 Mayıs 2016 tarihinden itibaren DVLOTTERY adresinden kişisel bilgilerinizi ve başvurusu sırasında sizlere verilen numaralar ile kontrol sürecini sağlayabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb