2017 Çorapta Moda Yılı

Author

Categories

Share

2017 Çorapta Moda Yılı

 

2017-corapta-moda-yili

Gerek bayan ve gerekse erkek olsun modadan kaçış yok. Çorabımıza kadar bizi teslim aldılar desek yeri olur. Kadınlar kendini beğendirme ve iyi giyinme hususunda erkeklerden daha ihtimamlı ve hünerliler. Modaya olan ilgi en çok kadınlardan geliyor. Hal böyle olunca çorap giyimi konusunda da çok tercihleri ve çok seçenekleri sunan bir moda dönemi yaşıyoruz. Çorapta moda olur mu olmaz mı ayrı konu ama hakikaten ister bayan olsun erkek çorabı olsun çok ilgi çekici tasarımlar var. Zamanla erkekler düz ve açık renklerden uzaklaşmaya başladı. Kadın çoraplarında desenli moda yanında kahverengi tonları her zaman hakim.

Artık erkekler de tek düze değil, birkaç rengin hakim olduğu çorapları seçiyorlar. Özellikle elbiseye uygun tarz çorap giyimi hayli yaygın. Moda tekdüzelikten çıkıp seçeneklerini arttırarak karşınızda arzı endam edince haliyle karşı koyamıyorsunuz. Çeşitlilik o kadar arttı ki ne giyeceğinizi şaşırmamanız mümkün değil. Tasarımcılar modayı yenilenen haliyle, geliştirerek dengede tutmaya çalışırken, kendi tarzınızı oluşturmanıza kimse karışamaz tabi ki. Bu haliyle uzun vadede giyilebilecek her dönemin modasına uygun kaliteli giysiler en çok tercih edilenler oluyor. Kadınlar giyimde etekten çok daha rahat olan kot pantolona yönelmiş durumda. Çalışma hayatında da bunun izleri var.

Haliyle çorap giyiminde kendilerini kısıtlama ve seçim yapmak zorunda hissetmiyorlar. Pantolon giyen bir kadın için ayak çorabı seçmek zor değil. Fakat etek giyen bayanların, karşısında bayağı seçenek duruyor. Koyu, spor tarzı alımlı bayağı çorap modeli var ve desenlerde aşırıya kaçmadan seçenekler sunuluyor. Sonuçta moda geçmişi öğütüyor ve geride masraf ve israfı bırakıyor. Her ne olursa olsun kişinin modası kendi tarzıdır diyor ve iyi günler diliyoruz.

Author

Share