2017 Çocuk Odası Perde Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

2017 Çocuk Odası Perde Modelleri

2017 Çocuk Odası Perde Modelleri

2017 Çocuk Odası Perde Modelleri

cocuk-odasi-modelleri
PERDE SEÇİMİ VE BÜTÇE KONUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Evlerin temel aksesuarları diyebileceğimiz perdeler, mobilyalardan sonra evin içindeki en önemli detaylardan biridir. Dekorasyonun tamamlanması açısından, mobilyalara ve evin rengine uyan modeller seçilmelidir. Modanın çok sık güncellenmesi ile birlikte, perdelerde de yeni modeller ve farklı desenlerin yer aldığını görüyoruz. Evin en neşeli kısmı olan çocuk odaları da, yeni sezonun modası olan renkli ve göz alıcı perde modellerinden nasibini alıyor. Model ve desenlerden bahsetmeden önce, perde alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor, birlikte göz atalım:

PERDE ALIRKEN, SADECE GÖRÜNÜME ODAKLANMAYIN!

Evin önemli bir aksesuarı olan perdeleri alırken, doğru seçim yapmak en önemli faktördür. Çünkü stor, ince tül, farbela, salın gibi birçok perde çeşidi bulunmaktadır. Güneşlik adını verdiğimiz perde modellerini de, bu kategorinin içine eklediğimizde iş içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Ayrıca birçok renk seçeneği de olan perdeleri seçerken, önceliğiniz sahip olduğunuz mobilya rengi ve modeli, evin rengi gibi detaylar olmalı. Örneğin, modern bir mobilyaya sahipseniz, perde seçiminde klasik modellere eğilmeniz, evinizi hem modern hem de klasik görünüm ile, karmaşık bir hale getirecektir. Bu durumda, daha spor ve modern görüntüde perdeleri seçerseniz, mobilyanız ile sağlayacağınız uyum evinize de doğru şekilde yansıyacaktır. Mobilyalarınız ve eviniz soft diye adlandırılan pastel renklere sahipse, perde seçiminde de mobilyanızın içerisinde bulunan renk tonlarından birini belirleyip, o renkte perde seçimi yapabilirsiniz. Bu hareket, eşyalarınız eviniz ve perdeleriniz arasındaki orantıyı sağlayacaktır.

ÇOCUK ODASI PERDE MODELLERİ VE DESENLERİ

2017 yılı perde modasına göz attığımızda, her sene olduğu gibi yine çocukların gözlerini alamayacağı, masal ve çizgi film kahramanlarının ön planda olduğu perde modellerini görüyoruz. Bunun yanı sıra, stor, tül perde, salın perde ve daha birçok modelin de, çocuk odaları için ailelerin beğenisine sunulduğunu belirtelim. Çocuk odalarının renk cümbüşü göze alınınca, tasarımcıların birçok renk barındıran perde kumaşlarını beğeninize sunması, ailelerin de seçim işinde zorlanmalarının önüne geçecek gibi görünüyor. Her çocuk odasında süper kahramanlar, masal kahramanları gibi detayların şart olmadığı düşünülürse, endişe etmenize gerek yok! Bu tip çocuk odalarında kullanabileceğiniz, manzara, kelebekler, hayvanlar, çiçekler, renkli ve gometrik şekiller barındıran perde modelleri de, 2017 yılında ön planda yerini alacak. Sadelikten yana olan aileler ise, yavruağzı, pembe, bebek mavisi gibi renk tonlarında perdeler seçerek, çocuk odalarını iddialı bir hale getirebilirler.

PERDE SEÇİMİNDE BÜTÇE UYARISI!

Evlerin büyülü kumaşları diye adlandırabileceğimiz perdeler, her bütçeye uygun olarak bulunmaktadır. Ancak doğru bilinen bir yanlış, yüksek fiyatlı perdelerin daha kullanışlı ve şık olacağı düşüncesidir. Bu yanlışı yapmak yerine, bütçenize uygun model ve kumaşlara göz atarak, evinize, akseusarlarınıza, mobilyalarınıza ve tüm yaşam alanınıza uygun seçenekler bulabilirsiniz. Unutmayın, alışverişte önemli olan pahalı seçimler değil, doğru seçimler yapmaktır. Doğru modeli ve doğru renkleri seçtiğinizde, hem evinizin havası olumlu yönde değişecek, hem de büyük paralar harcamak zorunda kalmayacaksınız.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb