2017 BİLEKLİK MODELLERİ | Hanımların Dünyası

loading...

2017 BİLEKLİK MODELLERİ

2017 BİLEKLİK MODELLERİ

2017 BİLEKLİK MODELLERİ


Bu sene fark edebileceğiniz gibi bileklik modelleri son derece eğlenceli, renkli ve neşeli ama yanı sıra da bir o kadar romantik, asi ve aykırı. Doğada, tabiatta ve güncel yaşamımıza da karşılaşabileceğimiz tüm obje ve unsurlar, tüm takı aksesuarlarında kullanıldığı gibi bilekliklerde de kullanılmış. Nedir bunlar? Yapraklar, tüyler, kuşlar, çiçek figürleri, deniz yıldızlar, denizatları, deniz kabukları, deniz minareleri, kalpler, mini arabalar, mini şemsiyeler, insan figürleri, mini anahtarlar, mini gözlükler, mini topuklu ayakkabılar, mini asma kilitler, gözlükler, inciler, tahta mikro boncuklar, krstal iri-ufak boncuklar, mini kedicikli-köpekli aparatlar, mini müzik aletleri figürleri vesaire, saymakla bitmeyecek kadar detay ve tarz, bilekliklerde bol bol kullanılarak, bazen sabitlenmiş, bazen de sarkıtlar halinde çıkarttıkları şıngırtılı seslerde kulaklarımızı okşuyor. Yanı sıra kalın Mısırlı bilek ve kol kelepçelerini de unutmamak gerek. Bu birbirinden neşeli aksesuarlar, bahar ve yaz aylarında da sokaklarda, caddelerde, sayfiyelerde bayanların bileklerini süsleyecek. Tarzımızı belirleyerek, her gün başka başka kombinlerle bu bilezikleri ister bir arada, istersek te tek tek kullanabiliriz.

Örneğin bileklik kombinlemelerinde, eğer o gün içinde kot- bluejean-tişört-derimont kombinlemesi yapacaksanız, bileğe üç kat sarılarak çıtçıtlanan, her renkte olan çivili bilekliklerden takabilirsiniz. Çivi benim için fazla marjinal derseniz de, silindir kristal taşlarla kaplanmış olanları da var. Bunlar işi biraz daha yükseltecektir. Yanı sıra aynı ambalajda takım halinde satılan kombin bileziklerden de bu tür kılık kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Bu takım bilezikler, 5li ,7li, 10lu halde birbirine uyumlu, ya da tek renk tonları üzerinde çalışılmış ince-orta boy-kalın- boncuklu veya sade-düz ya da metalik parçalardan oluşturulmuş vaziyette satılıyor. Birçok günlük kıyafet tarzına da uyuyorlar.

Romantik giyim ve takı severseniz : aralarına batik şifon kurdele parçaları karıştırılmışlardan, ya da yukarıda saydığımız gibi, yaprak, çiçek figürü, kalp, kalbimin kilidi ve anahtarı, eyfellilerden, dantel bileklikli olanlardan, ya da deniz temalı olanlardan: denizatı, denizyıldızı, sedefli deniz kabuklarını taşıyan sallantılı ve sesli ollarından takabilirsiniz. Cabochan bileklikleri de unutmayın.

Gösterişi sevenler için: bu sene makro boyutlarda yani, çok iri boncuklu kolye ve bileklik takımları üretildi. İnci formunda, ya da sedefli pembe, mor, kırmızı, mavi yeşil gibi renklerde iri boncuklu formlardan oluşan bu bileklikler sizin için. Sadece tek bir bilezik tüm aksesuarın yerini tutabilecek niteliklerde. Yine iri püsküllü bileklikler, derilere bulanmış püsküller ve iri kristal boncuklu, çok renkli kristal boncuklu bilekliklerde size hitap ediyor.Ben tam bir renk çılgınıyım derseniz de: neon renklerin oluşturduğu tüm kartelalar bu sene bilekliklerde sizin için hazırlanmış durumda. Bu bileklikler, mini, midi ve makro büyüklüklerdeki taşlarıyla bijuterilerde sizleri bekliyor.

Doğallıktan yana olanlar: Abanoz kalınca bileklikler, özellikle mercan ve turkuaz doğal taşlı sallantılı bileklikler, sedefli yassıltılmış oval ve yuvarlak göze batmayan boncuklardan oluşan bileklikler, yanı sıra tahta rengi ve toprak rengine boyanmış tahta bileklikler veya kilim deseni gibi etnik bileklikler de sizler için.Eskiye düşkünler: Osmanlı motiflerinin bulunduğu, tuğralı, kaftan figürlü, Osmanlı sikkeli, uzun püsküllü, damasgue şeklinde aparatlı bilekliklerin yanı sıra, oksitlendirilmiş metalli ve elmas görünümlü taşlardan oluşan bileklikler de sizler için.

Retro ve vintage severler: Üzerinde eski objeler taşıyan takılar, örneğin eski radyo figürleri, eski giyim fügüleri, eskitilmiş çanta fügürleri, eski oto figürleri, eskitilmiş kağıt ya da mektup figürlerinin işlendiği ve kenarlarından boncuklar şeklinde sarkıtılmış bu unsurları taşıyan bilekliklerde sizler için.

2017 BİLEKLİK MODELLERİ

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb