2017 Bebek Kıyafet Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

2017 Bebek Kıyafet Modelleri

2017 Bebek Kıyafet Modelleri

2017 Bebek Kıyafet Modelleri

2017-bebek-kiyafetleri-3

Bireylerin fizyolojik ve ya psikolojik ihtiyaçlarını karşılamalarında giysinin yardımcı öğelerin başında geldiği ve özellikle çocukluk döneminden itibaren bu konunun önemsenmesi gerektiği yapılan araştırmalarla ortaya konsa da bugün bebek kıyafetlerindeki çeşitliliğin annelerin ve anne adaylarının çocuklarını güzel giysiler içinde görme arzusundan kaynaklandığı söylenebiliyor. Bununla beraber, anne ve anne adaylarının bebe ve çocuk giyiminde dikkat etmesi gereken esas nokta, çocuklarının rahatlığı ve sağlığı ile yaş dönemlerinin farklı gelişim özellikleri konusudur. Annelerin özellikle ilk bebeğini bekleyen anne adaylarının bebeğin hızlı fiziksel gelişimini göz önünde bulundurmadan sayıca fazla giysi alması ve bebek giysisi seçiminde yapılan yanlışlardan biridir. Yeni doğan çağında bebekler hızla büyüdükleri için alınan giysileri 1-2 defadan fazla giyememektedirler.

2017-bebek-kiyafetleri-2

Bu çağdaki 2017  bebek kıyafet modelleri için en fazla tercih edilen bebek giyim ürünü ve bebek tulumlarıdır. Bebek tulumları ile birlikte çıtçıtlı bodyler, tişörtler, pijama takımları, çorap ile şapka mutlaka bulundurulması gereken bebek giysileri arasında yer alıyorken; bebek elbisesi, bebek hırkası, bebek pantolonu ve ya bebek kazağı da kış bebekleri için gerekli olan bebek tekstili ürünlerindendir. Özellikle bebek giysilerinin seçiminde cildinin nefes almasını sağlayacak yumuşak pamuklu kumaştan üretilen bebek giydirilirken onu rahatsız etmeyecek, kafasından rahat geçecek ve özellikle altını değiştiren kişiye kolaylık sağlayacak şekilde olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Yeni doğan çağından çıkan bir bebek için alınacak bebek kıyafetlerinin taşıyacağı özellikler yenidoğan çağındakilerden farklı özelliklere sahip olması gerekir.

2017-bebek-kiyafetleri-1

Bebeğin kendi kendine hareket etmeye ve ya oyunlar oynamaya başladığı düşünülerek bu dönemde giysi seçimi bebeğe hareket özgürlüğü sağlayan, bedeni ayarlanabilen ve rahat giysiler yönünde olmasına özen gösterilmeli. Yine bu dönemde bebeklerin kendi kendilerine yemek yeme istekleri ile renkli objelere duydukları merak ve oyun konusunda gösterecekleri yaratıcılık örnekleri de göz önünde bulundurulup leke tutmayan kumaştan bebek kıyafetlerini tercih etmek de anneye kolaylık sağlayabilmektedir. Biraz daha büyüdüklerinde ise çocukların kendi seçimleri önem taşımaya başlamaktadırlar. Annenin, kıyafetlerinin renk ve model seçiminde ona danışması çocuğun hoşuna gidecektir.

2017-bebek-kiyafetleri

Ayrıca bu dönemde çocuklar kendi giysilerini kendileri giyme konusunda teşvik edilmesi gereklidir. Giyinirken çocuğa yardım etmek, gelişimini zedeler ve bilhassa onu yetişkin bireylere bağımlı hâle getirmektedir. Bu nedenle kolay giyinip soyunulacak kıyafetler tercih etmek çocuğun işini kolaylaştırmaya yardımcı olur ve böylece ona başarmış olmanın zevkini yaşaması sağlanır. Bebeğiniz doğmadan onun kıyafetlerini hazırlamaya başlanılır. Bu anne babalar için çok büyük bir zevk haline gelir. Son dönemde ise hayatımıza Antibakteriyel kıyafetler diye bir kavram girdi. Bebeğinize antibakteriyel ürünler alarak onu hastalık ve mikroplardan korumuş olamazsınız. Aksine vücudunu mikroplara karşı savunmasız hale gelmesine sebep olursunuz.

2017-bebek-kiyafetleri

Bebeklik dönemimde antibakteriyel kıyafet giyen bebekler büyümeleri, emeklemeye ve ya yürümeye başlamaları ile birlikte birçok mikrop ile temas etmeye başlamaktadırlar. Fakat vücut dirençleri düşük olduğu için diğer bebeklere göre daha çabuk hasta olmaya başlamaktadırlar. Yenidoğan bebeğinize kıyafet seçerken şu özellikleri göz önünde bulundurmanızda fayda sağlayacak önerileri dikkate alınız. Mesela alacağınız kıyafetler sadece yenidoğan için olmamalıdır. Bebekler ilk bir yıl içinde çok hızlı büyüme sağlarlar. Bu nedenle 0-3 aylık giysilerden de almaya dikkat etmeniz gerekir.

2017-bebek-kiyafet-modelleri-neler-3

2017 Bebek Kıyafet Modelleri Resimleri

2017-bebek-kiyafet-modelleri-neler-22017-bebek-kiyafet-modelleri-neler-1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2017-bebek-kiyafet-modelleri-neler2017-bebek-kiyafet-modelleri-32017-bebek-kiyafet-modelleri-22017-bebek-kiyafet-modelleri2017-bebek-kiyafet-modelleri-1

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb