2017 Ayakkabı Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

2017 Ayakkabı Modelleri

2017 Ayakkabı Modelleri

2017 AYAKKABI MODELLERİ

 

Ayakkabılar şüphesiz özellikle günlük yaşantımızda hayatımızın önemli bir parçasını kapsamaktadır. Bastığımız her metrekareye bizimle birlikte eşlik ederler. Onun için seçiminin de çok dikkatli yapılması gerekir. Öyle ki yanlış seçilmiş bir ayakkabı gününüzü kabusa çevirir. Bir an evvel eve atmak istersiniz kendinizi. Herkes mutlaka yaşamıştır böyle acı bir tecrübe. Bu tür durumlara maruz kalmamak için ayakkabı alırken ayrıntılı bir şekilde incelemek ve ayakkabıyı deneyip biraz yürümek faydalı olacaktır. Ancak tüm bunlar yapılmasına rağmen de fark edilmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir tabi ki. Bazen her şey iyi gibi gözüküp bazen de bize sürprizler yapan ayakkabılar da yok değildir. Hele ki internetten denemeden satın alınan ayakkabılar tam bir muammadır.

Mağazaya gidip onca denemeye rağmen sorun çıkaran ayakkabılar mevcutken internetten denemeden alınan ayakkabılarda sorun olmamasını beklemek çoğu zaman boşa bir bekleyiş olabilir. Ancak genel de spor ayakkabı ve lastik benzeri ürünlerle yapılan ayakkabılar sıkıntı çıkarmazlar fakat kalıp tarzı esneme yapamayan ürünler ayakların gevşemesine izin vermez ve onları bir kalıba sokmaya çalışarak oldukça rahatsız ederler. Özellikle babet tarzı ayakkabılar bayanlar için oldukça fazla tercih edilen ama vurma sorunu en çok yaşanan ayakkabı türündendir. Erkekler içinde kundura ayakkabılar dikkat edilmeden alındığı zaman bu sıkıntıya maruz bırakabilmektedir. Onun için satın alınan 2017 ayakkabı modellerinde bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ayakkabı Seçimi Ayakkabı seçimi yaparken elbette ki gidilen ortam dikkate alınmalıdır. İşe giderken çalıştığınız ortama bağlı olarak değişiklik gösterecektir ayakkabı modelleri. Yorucu olmayan ve sizi çok koşturmayan ciddi bir ortam çalışanı iseniz bayanlar için topuklu ayakkabılar erkekler için kundura ayakkabılar uygunluk açısından ilk seçenektir. Ancak yorucu olan ve neredeyse gün boyu ayakta olduğunuz işlerde çalışıyor iseniz bayanlar için düz taban veya topuk boyu fazla olmayan ayakkabılar tercih edilirse rahatlık açısından daha uygun olacaktır. erkekler için de yine kundura veya klasik ayakkabılar tercih edilebilir. Gündüz gezmeye çıkıldığında ise bayanlar için topuklu ayakkabılar adeta bir kabus haline gelirler.

Ama bazı bayanlar topuklu giymekte ısrar ederler onlar için dolgu topuk ayakkabılar daha rahat bir seçim olabilir ancak uzun ve yorucu yürüyüşlerde yine bir miktar rahatsızlık olacağı aşikardır. Bu tür durumlarda en rahat seçim olarak spor ayakkabılar karşımıza çıkar. Artık spor ayakkabılarında topuklu olanları üretildiği için topuklu ayakkabıdan vazgeçmem diyen bayanlarda bu 2017 ayakkabı modellerini rahatlıkla tercih edebilirler. Bayanlarda olduğu gibi artık erkekler içinde oldukça fazla çeşitte ayakkabı modelleri mevcut olup onlar da seçim konusunda kararsızlık yaşayabilirler.

Fakat şunu söyleyebiliriz günlük bir gezintide spor ayakkabı rahatlığı yanında kundura şıklığı da yaratan klasik ayakkabılar onlar için oldukça iyi bir tercih olacaktır. Gündüz değil de gece bir davete katılacaksanız şüphesiz şıklık ön planda olacaktır.. Bunun uğruna bazen rahatlığı arka plana attığımızda doğrudur. Onun için gece sonunda eve dönüldüğünde pekte hoş olmayan durumlarla karşılaşmak olasıdır. Ancak topuklu ayakkabıların da rahat olanları elbette ki mevcuttur. Gece davetine en çok yakışan 2017 ayakkabı modellerinden bir tanesi stilettolardır. Bunlar şık duruşuyla adeta göz kamaştırırlar ama neredeyse en rahatsız ayakkabılardandır desek yalan olmaz sanırım. Geceyi şıklığından ödün vermeden daha rahat geçirmek isteyen bayanlar için platform topuk ayakkabılar önerilebilir. Bunlar ayaklarınızı çok fazla kırmadan sizi yerden yükseltecektir.

Vücut Tipine Göre Ayakkabı Ayakkabı seçimi yaparken erkekler çok fazla dikkat etmese de bayanlar boy ve kilo konusuna oldukça fazla takılmaktadır. Özellikle boyu kısa bayanlar topuklu 2017 ayakkabı modellerinden vazgeçmezken uzun boylu olan bayanlar ise topuklu ayakkabılardan uzaklaşabilmektedirler. Ancak uzun boylu olup topuklu ayakkabılardan vazgeçemeyen bayanlarında sayısı azımsanamayacak kadar çoktur desek yalan olmaz herhalde. Bunlara hak vermemekte elde değildir çünkü topuklu ayakkabıların şıklığı ve cazibesi sonucu kuvvetli bir çekim etkisi olduğu aşikardır. E bu çekim gücüne kim hayır diyebilir ki? Uzun boyluların bu dezavantajları olduğu gibi avantajları da mevcuttur. O da düz taban giyme keyfini her zaman sürebilmeleridir. Kısa boylu ve günlük hayatında da topuklu ayakkabı tercih eden hanımlar için bu rahatlık adeta imrenilen bir özelliktir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb