2017-2018 Sonbahar-Kış Trendleri | Hanımların Dünyası

loading...

2017-2018 Sonbahar-Kış Trendleri

2017-2018 Sonbahar-Kış Trendleri

2017-2018 Sonbahar-Kış Trendleri

 

Her kadın giydiklerinin yakışmasını ve giydikleri ile şık ve modern bir görünüm çizmek ister. İşte bulunulan döneme uygun giyinmek, şık ve zarif görünüp aynı zamanda modern bir görüntü elde etmek isteyen bayanların bunun için modanın trendlerini takip etmesi gereklidir. Moda çok geniş kapsamı bir alandır ve sürekli yeniliklere açık olan, değişen bir sektördür. Her sene modada yeni akımlar baş göstermekte, kıyafetlerde farklı tasarımlar görülmekte ve farklı tarzlar ortaya çıkmaktadır. 2017-2018 sonbahar-kış trendlerinde de değişiklikler gözlenmektedir. Modaya düşkün olan hanımlar, modanın gerisinde kalmamak adına 2017-2018 sonbahar-kış trendleri konusunda sıkı bir çalışma yapmaktadır. Bunun için öncelikle sezonun trendlerini öğrenmekte, bunlar hakkında ufak ipuçları elde etmekte ve son olarak da alışverişlerini bu doğrultuda yönlendirmektedir. Bir bayan modaya düşkün olmasa dahi az da olsa modanın trendlerini takip etmelidir. Tabiki moda olan her şeyde giyilmemelidir. Kişi modanın trendlerini öğrenip, bunlardan kendisine yakışanları satın alıp kombinlemelidir.

Peki 2017-2018 Sonbahar-Kış Trendlerinde Göze Çarpanlar Nelerdir? 2017-2018 sonbahar-kış modasında feminen ve maskülen tarza uygun kıyafetler dengeli bir biçimde dağılmıştır. Bunun dışında bu sezon eskiye bir dönüş söz konusudur. Ancak tabiki de eskiye dair izler taşıyan kıyafetlerin günümüze yorumlanması ile oluşan bir trenddir. 2017-2018 sonbahar-kış modası trendleri arasında en dikkat çekenlerden biri çizgi detaylarıdır. Bu sezon birçok kıyafette çizgi detayları kullanılmıştır. Çizgiler hem ince hem kalın olarak çeşitli boyut ve doğrultuda kıyafetlerde yer almıştır. Genel olarak ise çizgiler daha çok koyu renk kıyafetlerde kullanılmıştır. Bu sezon modasında yün astarlı dış giyim kıyafetleri de trendler arasındadır. Bu trende ayak uydurmak isteyenler önceki sezonlardan kalma yün astarlı mont ve ceketlerini kullanabilirler.

2017-2018 sonbahar-kış trendleri arasında en ön plana çıkan detaylardan biri de ekose, kare, pötikare kısacası her türlü kare şekilli motiflerdir. Bu sezon etek, pantolon ,ceket kısacası hemen hemen her kıyafet parçasında kare desenini görmek mümkündür. 2017-2018 sonbahar-kış modasında 1980’li yıllara bir dönüş söz konusudur. 80’lerde moda olan pek çok kıyafet 2017-2018 sonbahar-kış trendleri arasında da vardır. Fakat bu kıyafetler günümüze yorumlanan halleriyle vitrinleri süsleyecektir. Bilhasaa geniş omuzlar, yüksek bel pantolonlar, metalik renkler, vinli kumaşlar, drape, kadife gibi detaylar 80’lerden izler taşıyan sezonun trendleri arasındadır. 2017-2018 sonbahar-kış trendleri arasında genel olarak bir retro akımı hakimdir. 80’ler dışında 1970’li yılların izlerini taşıyan pek çok kıyafet de trendler arasındadır. 70’li yılları yansıtan mini etekler, kovboy tarzı ve bohem tarz kıyafetler, kadifeler, kürkler, maksi etekler, büyük kemerler günümüze göre yorumlanarak mağazalarda modaseverleri bekleyecektir. Oversized üstler, 2017-2018 sonbahar-kış modasında da trenddir. Geçen sezonlardan kalma üste birkaç beden büyük gelen kazaklar, depresyon hırkası olarak bilinen bol hırkalar ve dış giyim parçaları bu modaya ayak uydurmak isteyenler tarafından giyilebilir. Bu sezon kıyafetlerinde büyük cep detayları da sıklıkla görülmektedir. Eteklerde, pantolonlarda, dış giyim parçalarında büyük cep detayları dikkat çekmektedir.

2017-2018 sonbahar-kış modasında ön plana çıkan tasarımlardan biri de omzu açıkta bırakan kayık yaka kıyafetlerdir. Bu sezonun en çok kullanılan detaylarından biri olan omzu açık şekilde tasarlanan kıyafetler bir çok mağazada görülecektir. Yazının başlangıcında bu sezon modasında feminen ve maskülen tarzların bir denge halinde olduğunu belirtmiştik. Yani feminen kıyafetler dışında bu sezon maskülen tarza hitap eden kıyafetler de çoktur. İşte maskülen tarza hitap eden trendlerden biri takım elbiselerdir. Takım pantolon-ceket ve takım etek-ceket gibi kıyafetler bu sezonun trendleri arasındadır. Aynı kumaş ve desenlerde tasarlanmış bu takım kıyafetler de oldukça beğenilecek trendlerden biridir. 2017-2018 sonbahar-kış trendleri arasında 90’lı yılların izlerini taşıyan kıyafetler de vardır. Bilhassa 90’lı yıllara dönüşü simgeleyen parlak vinil kumaşlar, 2017-2018 sonbahar-kış trendleri arasındadır. Sezonun dikkat çeken bir başka detayları ise volümlü kollardır. Aslında volümlü kollar 80’li yılların izlerini taşımaktadır. Abartılı ve şişkin kollara sahip montlar, ceketler bu sezon en çok görülecek modellerden biridir. Bu sezon tasarımlarında genellikle kollar detaylandırılmıştır. Volümlü kollar dışında bu sezon kollarda kürk detaylarının olması da trendler arasındadır.

Kadife pek çok sezonda trend olduğu gibi 2017-2018 sonbahar-kış sezonunda da trenddir. Özellikle fitilli kadifeler oldukça rağbet gösterilecek kıyafetlerden olacaktır. Fitilli kadife ile tasarlanan üstler en tercih edilmesi beklenen kıyafetlerden biridir. Hemen hemen her sene olduğu gibi bu sene de puf montlar modadır. Hemen hemen her ünlü marka kendi tasarımlarında puf montları satışa sunacaktır. Bu sezon pelerinler de sıklıkla kullanılmıştır. Pelerin gibi görünen ceketler, kabanlar bu sezonun farklı ve şık modellerinden biridir. 2017-2018 sonbahar-kış sezonunda belde kemer kullanmak oldukça sıradan bir şey halini alacaktır. Zira bu sezon belde kemer kullanmak ve belin inceliğini vurgulamak sezonun trendleri arasındadır. Bu sezon kapitoneler, kırmızı renkler, yüksek bel kıyafetler de trenddir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb