2017-2018 Sonbahar-Kış Modası

Author

Categories

Share

2017-2018 Sonbahar-Kış Modası

 

Her sene olduğu gibi yaz bitimiyle birlikte yeni sonbahar-kış döneminin moda tüyoları da şimdiden belli olmaya başladı. Modayı yakından takip eden bayanlar da yeni sezonun trendlerini takip etmeye başladı. Modayı takip edenler veya moda kendime yakışanı giymektir anlayışıyla hareket edenler, kısacası güzel gözükmeyi seven hanımlar moda hakkında sezonun modası hakkında araştırma yapmaya da şimdiden başladı. Peki 2017-2018 Sonbahar-Kış Modası Nasıl Olacak? 2017- 2018 sonbahar-kış modasında bu sezon bazı değişiklikler olacak. Öncelikle geçen sonbahar-kış sezonunun ön plana çıkan rengi pembe iken, bu sene kırmızı renk daha ön planda olacaktır. Birçok ünlü marka bu sezon kıyafetlerinde kırmızı renge sıklıkla yer verecektir.

2017-2018 sonbahar-kış sezonunda resmi tasarımlar da sıklıkla görülecektir. Bilhassa artık sokakta dahi daha resmi kıyafetler giyildiği görülecektir. Döpiyesler, takımlar, kalem etekler bu sezon sokak tarzında da yer bulacaktır. Bunların yanı sıra daha çok beli ön plana çıkaran daha feminen tasarımlar da bu sezonun gözdesi olacaktır. Ayakkabı ve çantalarda görmeye alıştığımız plastik yapılı tasarımlar, bu sezon dış giyimde de kendisini gösterecektir. 2017- 2018 sonbahar-kış sezonunda, geçen sezonlarda da fazlaca giyilen yün astarlı kıyafetler giyilmeye devam edilecektir. Bilhassa yün astarlı etekler sıklıkla kullanılacaktır.

2017-2018 kış modasında 80’ler hakim olacaktır. Özellikle geniş omuzlu kıyafetler, yüksel bel pantolonlar, metalik renkler bu sezon yeniden hayat bulacaktır. Bunun yanında drape, kadife, vinil kumaşlar da yeniden moda trendleri arasında yerini alacaktır. İşte bu trendler bir retro akımı alıp 2017-2018 sonbahar-kış modası ile yeni bir yorumla vitrinleri süsleyecektir. Bu sezonun modasındaki retro akımların biri de 70’lerdir. Yani bu sezonda 70′ lerin modası yeni bir yorumla yeniden modaseverlerle buluşacaktır. 70’ler akımı ile beraber bohem ve kovboy tarzı parçalar, sahte kürkler, büyük kemerler, maksi boy etekler , mini eteklerde vitrinlerde yerini alacaktır. Kadife kumaşlar ve baharat tonları da bu sezonun moda trendlerinden biri olacaktır. Oversized modeller bu sezonun da trendleri arasında olacaktır. Aslında depresyon hırkası da denilen hırkalar bu sezon bayanların üstünde sıklıkla göreceğimiz modeller arasında olacaktır. Bayanlar üstlerine 2-3 beden büyük gelen parçalarla gezinecektir. Bu sezon büyük cep modası da oldukça rağbet görecektir. Hem dış giyim parçalarında yani kaban , mont gibi parçalarda; hem de etek, pantolon gibi parçalarda büyük cepli tasarımlar mağazalarda sıklıkla görülecektir.

2017-2018 sonbahar-kış sezonunda omuzları açıkta bırakan kayık yaka modeller de trend kıyafet parçaları arasında yer bulacaktır. Takım elbise, takım etek-ceket modası aslında bu sezonun en maskülen tarzı arasında gösterilebilir. Bilhassa ”banker” takım elbiselerini andıran modeller daha ön plana çıkacaktır. Bu tarzın daha feminen tasarımlarında ise aynı kumaş ve desenlerde etek ve ceket kombinleri sıklıkla görülecektir. Daha eskilerde kaldığı düşünülen kot üzerine kot modası bu sezon yeniden trend olacaktır. Yani kot ceket ve aynı tonlarda kot pantolon modası bu sene çok görülecek kombinler arasında olacaktır. Bilhassa yüksek belli kot pantolon üzerine kot ceket kombini daha rağbet görecektir. Bluzlarda,ceketlerde veya elbise gibi parçalarda volümlü kollar dikkat çekecektir. Oldukça abartılı volümdeki kol detaylarının yanında kollarda sahte kürk kullanımı da trendler arasında olacaktır. Çoğu sonbahar-kış sezonunda olduğu gibi 2017-2018 sonbahar-kış sezonunda da kadife kumaşlar kıyafetlerde sıklıkla kullanılacaktır. Bilhassa fitilli kadifeden yapılma üstler sıklıkla tercih edilecektir. Bu sezon birçok ünlü tekstil firması yine tasarladıkları puf montları satışa sunacaktır.

2017-2018 sonbahar-kış sezonunun bir başka trendi ise pelerin trendidir. Yani pelerin görünümlü ceketler, pançolar bu sezonun moda trendleri arasındadır. Bu sonbahar kış sezonunda beli ön plana çıkarma amaçlı kazak üzerine veya manto üzerine kemer takılması da çok görülecekler arasındadır. Başka bir trend olarak ise bu sezon özellikle dış giyim parçalarında kapitone detaylar sıklıkla kullanılacaktır.

Author

Share