2017-2018 Sonbahar-Kış Ayakkabı Modası | Hanımların Dünyası

loading...

2017-2018 Sonbahar-Kış Ayakkabı Modası

2017-2018 Sonbahar-Kış Ayakkabı Modası

2017-2018 Sonbahar-Kış Ayakkabı Modası

 

Giyimine özen gösteren bayanların kombinlerinde en çok önem verdiği unsurlardan biri de ayakkabılarıdır. 2017-2018 sonbahar-kış ayakkabı modası trendleri arasında renkli blok topuk modelleri vardır. Bu modellerde ayakkabılar daha sıradan renklerde olurken topuklarda daha farklı renklerde tasarlanmakta, böylelikle gözler ayakkabının topuklarına çevrilmektedir. Bu sezonun diğer bir trend modeli ise parlak taşlı çizmelerdir. Bilhassa siyah renkli çizme üzerine bezenmiş parlak taşlar oldukça göz kamaştırıcı modeller arasındadır. Ancak gündelik kullanım için olmamakla birlikte akşamları şık bir davet için daha uygun görülecek bir seçim olacaktır. Ancak parlak taşlı çizmeler herkesin kullanabileceği bir model değildir. Genelde ayakkabılarda süsü, gösterişi sevenlerin kullanabileceği bir modeldir. 2017-2018 sonbahar-kış ayakkabı modası içerisinde altın renkli çizmeler de moda trendleri arasında yerini alacaktır. Stil olarak farklı olmamakla birlikte rengi altına yakın parlaklıkta sarı çizmelerdir. Görüldüğü üzere bu sezon modasında daha çok parlak, taşlı süslü modeller vitrinlerde görülecektir.

2017-2018 sonbahar-kış ayakkabı modasında göze çarpan modellerden biri de püskül detaylı ayakkabılardır. Özellikle kalın topuklu ayakkabılarda kullanılan püskül detayları ile ayakkabılardan sadelikten çıkıp daha farklı bir görünüme kavuşmaktadır. Bu sezonun en dikkat çekici ayakkabı modeli ise ayakkabı üzerine çorap giyme modasıdır. Aslında buna tam ayakkabı denilmemekle birlikte bu sezon ayakkabı üzerine aynı renkte çorap giyme akımı da sokaklarda boy gösterebilir. Parlak renkli veya farklı tasarımlardaki ilginç ayakkabı tercihlerinin yanı sıra sadelikten ve klasik tarzdan hoşlanan hanımlar için de modeller tasarlanmıştır. Zıt renklerin birleştiği klasik model topuklu ayakkabılar sadelikten hoşlanan hanımlar için gayet güzel modellerdir. Bu modellerde ayakkabıda geniş bir alan sade bir renk iken ayakkabının burun kısmı tamamen zıt bir renk ile tasarlanmıştır. Bu modelde bilhassa siyah ve beyaz gibi iki zıt rengin uyumu çok güzel bir şıklık yaratacaktır. Bu model ayakkabılar, hem akşamları şık davetlerde hem de gündüz gündelik yaşamda rahatlıkla giyilebilir.

2017-2018 sonbahar-kış ayakkabı modası trendlerinden diğer bir tanesi de çorap tarzı uzun botlardır. Bu tür botlarda ayakkabının uç kısımları deriden olup, devamı kadife veya benzeri kumaşlardan aynı renkte tasarlanmıştır. Bu bot modeli bir çorap havası yaratmaktadır. Özellikle mini eteklerle giyilmesi oldukça şık ve havalı bir görünüm oluşturacaktır. Bu sezon ayak bileğinde biten kısa botlar da sıklıkla tercih edilecektir. Ayakkabılarda büyük tokalı kemer detayları ayakkabılara farklılık katacaktır. 2017-2018 sonbahar-kış sezonunun göze çarpan bir başka ayakkabı trendi ise jakarlı çizmelerdir. Klasik tarzdan hoşlanan bayanların beğeneceği bir başka model ise hafif eğimli topuğa sahip klasik ayakkabılardır. Oldukça şık ve zarif bir görünüm oluşturacaktır. Bunların yanı sıra kadife modası elbiseler dışında bu sezon ayakkabılarda da kendini gösterecektir. Birçok renkte kadife ayakkabılar sıklıkla tercih edilen modeller arasında olacaktır.

Ayakkabılar Nasıl Kombinlenmelidir? Ayakkabılar bir kombinin en önemli parçalarından biridir. Bu nedenle doğru kombinlemek gerekir. Mesela babetler sıklıkla tercih edilen bir ayakkabı modelidir. Hemen hemen herkes tarafından birçok kıyafetin altına babet giyildiğini görmek mümkündür. Eteklerle,dar paça pantolonlarla,elbiselerle güzel duran babetler; bol paça pantolonlar , midi boy etekler ve kapriler ile kullanıldığında pek uygun bir seçim olmayacaktır. Babetlerle pek de şık bir görünüm oluşturmayan bol paça pantolonlar, dolgu topuk ayakkabılarla gayet güzel bir kombin oluşturabilir. Bol paça pantolonlar ile dolgu topuk ayakkabılar giyildiğinde, kişiyi olduğundan daha uzun gösterecektir. Ancak bu tarz bir kombinde pantolonun paça boyu uzun olmalı ve ayakkabıyı tamamen örtecek uzunlukta olmalıdır. Kısa boylu bayanlar, dolgu topuk ayakkabıları elbise veya eteklerle kombinlememelidir. Bu durum onların boyunu daha da kısa gösterecektir. Sandaletler ise dar paça pantolonlara giyildiğinde ayakkabının bilek kısmının görünmemesine dikkat edilmelidir. Dolayısıyla hangi ayakkabının hangi model kıyafetlerle giyileceğine dikkat edilmeli, doğru kombinlerle daha güzel bir tarz oluşturulmalıdır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb