2016 Sonbahar Kadın Modası

Author

Categories

Share

2016 Sonbahar Kadın Modası

 

Sonbahar, pek çok kişi için hüznün ve yağmurun ayı olarak kabul edilmektedir. Ancak modayı yakından takip eden kadınlar için sonbaharın anlamı büyüktür. Birbirinden farklı stillerin ve tarzların kendini göstermiş olduğu sonbahar, bu sene yepyeni bir moda akımıyla karşımıza çıkıyor. Bu sene de, sonbahar aylarında sıcak renkler ön plana çıkıyor. Şarap kızılı, kahverengi, bordo ve turuncu tonları sonbaharın gizemini ve güzelliğini yansıtan renkler arasında yer alıyor. Pek çok modacı da kreasyonlarını hazırlarken sonbahardan ilham alıyor ve buna uygun tasarımlar ortaya çıkarıyor. 2016 sonbahar tasarımları incelendiğinde dikkati çeken noktalar arasında, birkaç farklı moda ürününün harmanlanarak kullanılması bulunuyor. Minicik etekler üzerine giyilen kalın kabanlar, sonbahar renklerinde giyilecek olan şortların altına tercih edilen uzun kovboy çizmeler bu sene son derece revaçta.

2016 sonbahar modasında da bu sene sık sık göreceğimiz bir başka detay da şapkalar olarak dikkat çekiyor. Birkaç yıldır dünya üzerinde özellikle sonbahar-kış kreasyonlarında adeta bir çılgınlık yaşanıyor. Pek çok kadın da, oluşturmuş oldukları kombinleri bir adet şık bir şapkayla kullanmayı tercih ederek stiline stil katıyor. Sonbahar demişken, yaprak dökümünü anlatan koyu yeşillerin ve hardal tonlarının da çok fazla kullanıldığını hatırlatmakta fayda var. Özellikle modacıların da bir önerisi olan, karşıt tonları birbirleriyle eşleştirme ve tezat renklerden uyum yakalama, moda dünyasında son derece tercih edilen akımlar arasında yer alıyor.

Sonbaharda kullandığımız aksesuarlar arasında şallar da ön planda. Kıyafetinizi tamamlayacak olan şallar ile birlikte, özellikle soğuk sonbahar günlerinde üşümekten de kurtulmuş olacaksınız. İsterseniz kendi başınıza rahatlıkla örebileceğiniz isterseniz de hazır olacak satın alabileceğiniz bu şallar, ya da boyunluklar sonbahar kombinlerinizi tamamlayan unsurlar arasında yer alıyor. Kahverengi ve toprak tonlarını seven ve bu tonları günlük kombinlerinde uygulamak isteyen hanımlar için sonbahardan daha iyi bir seçenek olamaz. Kahverengi ve tonları hem hanımların çanta ve ayakkabılarında sıklıkla kullandıkları renkler arasındadır. Bunun dışında sonbahar modası denilince makyaj modasını da es geçmek olmaz. Bordo, kahverengi ve sıcak tonlar sonbahar- kış makyaj modasının da en çok kullanılan renkleri arasında yer alıyor.

 

2016 Sonbahar Kadın Modası Resimleri

Author

Share