2016 NİŞAN BAŞI MODELLERİ | Hanımların Dünyası

loading...

2016 NİŞAN BAŞI MODELLERİ

2016 NİŞAN BAŞI MODELLERİ

 2016 NİŞAN BAŞI MODELLERİ

 

Nişan merasimi, evlilik yolunda işlerin yavaş yavaş ciddiye bindiğinin habercisi olup, evlenmeden önceki son prova mahiyetindeki büyük merasimlerdendir. Aileler, gelin kızlar ve damat adayları için, hem heyecanlı, hem neşeli bir gün, hem de sıkı bir imtihandır. Zira günlerce, haftalarca konusu edilir.  Bu büyük gecede, gelin adayları ilk kez aile efradı, davetliler, ahbaplar huzuruna artık resmen çıkacağından, haklı olarak çok güzel olmak isterler. En güzel giysi, saç, makyaj ve ayakkabı arayışının içine giren genç bayanlar, bunların hepsinin birbiriyle bir uyum ve kombinasyon halinde olması gerekliliğini unutmamalı dır. Yanı sıra muhakkak törenin yapılacağı yerin konsepti, kılık-kıyafette vücut proporsyonu, kullanılan renklerin tene ve birbirine uyumu, kesim ve şekillerinin, vücut tipine uygun olması gerekliliği unutulmamalıdır.

Açık mekanlarda yapılacak nişan törenlerine uygun bir saç tarzı: Şayet nişanınız açık  bahçe tarzı yerlerden birinde yapılacaksa, uçuş uçuş bir tuvaletle tarif edeceğimiz saçı rahatça uygulayabilirsiniz. Yoğun irilikteki dalgalı saçları omuzlarınıza salarak, alnınız boyunca takacağınız oksitlendirilmiş sarkıtlı Osmanlı etnik baş aksesuarlarından kullanabilirsiniz. Bu saç tasarımı, rahat, salaş ve doğal gelin adayları için uygulanabilecek modern bir tarz olacaktır.

Saçlarınız tablo görüntüsüne kavuşmasını ister miydiniz?: Bu  tarzda da, saçın arkadan görünümü adeta bir tabloyu andırıyor. Arkadan çok-çok iri balıksırtı örülmüş sarı saçlar incelerek, sivri bir şekilde belde biterken,  kocaman bir gümüş yaprak, örgünün sağ yanına takılmış ve arkadan bakıldığında çok hoş bir görsel oluşturmakta.

Derli topluluğu ve inceliği sevenlere:  Kestane siyah saçlar, alında tek büyük bir wag kıvrımı oluşturularak kıvrılırken,arkaya devam eden tüm saçlar kulak arkasında toplanmış ve fiyonk haline getirilmiş. Bu fiyongun ortasında da gümüş-dantel görünümlü bir saç aksesuarı var.

Helenistik çağdan esintiler taşımak isteyen gelin adaylarına: Truvalı Helen yani dillere güzelliğiyle destan olmuş, tarihin ikonik kimliği,  elbiselerden- saçlara kadar kendini halen daha gösteriyor. Büstlerinden ve fresklerinden de anlayacağımız gibi ona has olan bu model tam bir kır nişanı için tasarlanmış gibi görünmekte. Ortadan ayrılmış sarı saçlar birer büyük kat şeklinde iki tarafta kulakların arkasına devam ederken, arkaya doğru altta saçlar salaşça biriktirilmiş. Başın üstünden, başı çevreleyen iri bir örgü halkası var. Bu arada muhtelif yerlerden saçlar bilinçli şekilde ince tutamlar la serbest bırakılmış.

Yine dağınık, formsuz, iri dalgalardan oluşmuş bir saç stili daha: Küllü sarı saçlar bu sefer iri su dalgası şeklinde değil de, bariz şekillendirilmiş ve jölelenmiş sert dalgalardan oluşuyor. Sırta kadar dökülen bu saçlar, başın sağ tarafına iliştirilmiş beyaz bir garbera çiçeği kondurularak neşelendirilmiş. Bu da açık hava nişanları için hoş bir tarz.

Sadeliği sevenler hoş bir topuz: Kahve köpüğü ve gölgelendirmeleri bulunan saçlar, soldan sağa bir karamel halkasıyla kıvrılırken, tepede tek bir merkez etrafında dönen saç halkaları etrafında toplanmış. Çok sade ve şık görünüme sahip bir topuz tarzı.

2016 NİŞAN BAŞI MODELLERİ RESİMLERİ

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb