2016 Makyaj Trendleri Neler?

Author

Categories

Share

2016 Makyaj Trendleri Neler?

2016 Makyaj Trendleri neler? Bu sezon bayanların en çok kullandığı göz ve dudak makyaj çeşitleri neler? Sizin için derledik topladık. Sözü hiç uzatmadan söyleyelim bu sezon dudaklarda da natürel dediğimiz tarzda yani doğal makyaj rüzgarları esiyor. Öyle ki bu sezon makyaj yaparken kaşlar bile çok daha çok kalın ve doğal bir şekilde kullanılmış.

Natürel Görünümlü Makyaj Çeşitleri

Natürel görünümlü makyaj çeşitleri kendi arasında farklı uygulamalar ile detaylandırılmış. Örneğin bu yeni trend makyajda sağlıklı ve canlı görünümlü bir cilde sahip olmak cesur kirpiklerin ön planda olacak. Arzuya göre natürel makyaj türünde eyeliner da sürerek makyajınızı çok daha da çarpıcı hale getirebilirsiniz.

Dikkat!! 2016’da Gözler Ön Planda

Gözlerini ön plana çıkarmak isteyenler için Yine bu sezonun olmazsa olmazı kuyruklu aylenier siyah, gri ve kahverengi tonlarının kullanıldığı göz makyajında siyah rimel uygulanması tercih edebilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajı Bu Sezon Göreni Yakıyor.

Yoğun siyah, gri ve kahverenginin ön planda olduğu dumanlı göz makyajı maskara ile zenginleştirerek, istediğiniz gibi, etkileyici bakışlara kavuşmanızı sağlıyor. Bu makyaj türünde dikkat edilmesi gereken en önemli detay cilt makyajının olabildiğince doğal görünmesi

2016 Retro Makyaj Sitili

Makyaj stilin de tercihiniz retro görünümünde ise; tırnaklarınıza da aynı tonlarda bir kırmızı oje sürebilirsiniz. Böyle bir makyaj biçemi ile etkileyici görünmemek mümkün mü sizce. Bunun kararını aşağıdaki 2016 makyaj çeşitleri adlı galerimizi inceledikten sonra siz verin

2016 Makyaj Çeşitleri

2016 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

2016 Kış makyaj trendleri arasında kırmızı ve şarap rengi rujlar dudaklar bu kış sezonunda görenin içinizi ısıtacak. Bizde bundan cesaret alarak sizlere bu sezon bir birinden sıcak şarap rengi rujları kullanmanızı öneriyoruz. Yalnız bu makyaj türünde dikkat etmeniz gereken küçük bir detay var. Şarap rengi ya da kırmızı bir ruj kullandınız. O zaman ne yapıyoruz? Çok daha sade bir göz makyajını tercih ediyoruz. Ya da bunun tam tersini düşünürsek, gözlerin ön planda ise dudaklara ten yada da nüde tonlarda ruj sürüyoruz.

Varla Yok Arası Makyaj

2016 yılında doğallığın vurguladığı varla yok arası olarak, bilinen makyaj trendinde cilde ışıltı vermek amacı ile allık ve rujlarla ten rengine çok yakın tonlar kullanılmış. .

Twiggy Kirpik Modası

Bu sezon yine gözlerin güzelliğini çok daha fazla ön plana çıkaran tweggy kirpikler çok moda. Uzun ve dolgun kirpiklerin ön planda olduğu Twiggy kirpik akımı alıp başını gitmiş. . Bu nedenle bu sezon, kirpikleri ön plana çıkarmak için bolca rimel sürmek hatta takma kirpik kullanmak kısaca yapacağınız her şey serbest. Yeter ki kirpikleriniz ön planda olsun

2016 Koyu Renkli Ruj Trendi
Yazımızın üstünde kırmızı ve şarap tonlarındaki rujların moda olduğunu söylemiştik. Hemen şimdi bir paragraf açıyoruz ve kırmızı tonların yanı sıra tüm koyu renk rujlar 2016 sonbahar-kış makyaj trendinde çok göreceğiz diyerek paragrafı kapatıyoruz. Özel gecelere giderken mutlaka denemelisiniz.

2016 Minimalist Makyaj Modası

2016 Minimalist Makyaj Modasında daha çok 90’ların rüzgarı esecek. Makyaj trendleri içerisinde sıklıkla göreceğiniz 90’ların minimalist makyaj trendi nedir diyenlere hemen cevap verelim. Oldukça canlı ve duru bir cilt üzerinde nerdeyse varla yok arası bir kalem çekilmiş. Burada bebeksi güzellikteki pürüzsüz bir ten ve yanaklarda pembesi renkler kullanılmış. Olabildiğine doğal ve uygulaması kolay bu makyaj türünü eminiz çok seveceksiniz.

Author

Share