2016 için Türkiye’de Tatil Beldesi Önerileri

Author

Categories

Share

2016 yılında sevdikleriniz ile birlikte gidebileceğiniz tarihi ve doğal zenginlikleri ile adeta gözleri kamaştıran Türkiye’deki tatil köylerini bu yazımızda topladık. Adeta sizleri farklı yerlere götürecek bu tatil köylerini lafı daha fazla uzatmadan sizlere sunuyoruz.

Büyük Çatı Koyu

6175448172_1314ca01c5_b[1]

Gökova Körfezi Bördübed Limanının içerisinde bir S şekilde Küçük ve Büyük Çatı koyları adeta dopal birer liman. Bu koylara kara üzerinde ulaşılmaması, Koyların doğal şekillerini başarılı bir şekilde korumasına da yardımcı oluyor. Koylar aynı anda sadece bir ya da iki tekne alabiliyor. Çevresinde ise çam ve günlük ağaçlarıyla kaplı muhteşem bir yürüyüş alanları mevcut, Sırtınıza aldığını çanta ile güzel bir kamp yapabilirsiniz.

Akyaka

_MG_22691404230443461_buyuk[1]

Antik çağlardan bu yana üzerinde yerleşim olduğu tahmin edilen Akyaka, Gözlerden ırak bir küçük balıkçı köyü. Türkiye’nin en Güney Batı ucunda bulunan Muğla ilinin sınırları içerisinde boy gösteren Akyaka, Gökova Körfezi’nin doğu tarafında kalıyor. Marmaris ile Muğla’nın ortasındaki Ula ilçesi sınırlarında kendisini gösteriliyor.

Fethiye’nin Gizli Kalan Köyü: Faralya

1331306911_P1120138[1]

Fethiye’nin neredeyse çok gizli kalmış güzelliklerinin yer aldığı bir köy. Köyün bulunduğu kır kilometreleri yerleşim bölgesinde tarihi olarak Roma ve Likya kalıntılarını, Kelebekler Vadisi’ne ve çeşitli doğal zenginliklerine ulaşmanız mümkün.

Selimiye
maxresdefault[1]

Bodrum ve Marmaris yakınlarında bulunan Bozburun Yarımadası’nın batı kıyısında ki cennet harikası.  Orhaniye’den 10, Turgut ayırımından da yedi kilometre uzaklığa sahip olan Selimiye, Bodrum-Marmaris arasında yer alan mavi yolculuk teknelerin en işleyen yerlerinden biri.

Pygela

Pygela Kuşadası’nın toplamda üç kilometrelik alanına kadar kuzeyindeki küçük bir antik yerleşme. Pygela sağlık şehirleri kurulan ilk kent özelliğine sahip. Argos Kralı Agamemnon, 10 yıl süren Truva savaşları sürecinde, Yorgun düşen askerlerini dinlendirmek, Aynı zamanda savaş gemilerini onarmak adına Kuşadası’ndaki Pygela’yı kurmuş.  Çantanızı alıp tatil yapmak için oldukça uygun bir yer olduğunu söyleyebilirim.

Author

Share