2016 Gelinlik Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

2016 Gelinlik Modelleri

2016 Gelinlik Modelleri

2016 GELİNLİK MODELLERİ, GELİNLİK SEÇİMİ VE FİYATLARI

Bilindiği gibi her genç kızın en büyük rüyası, masallardaki kadar güzel bir gelin olabilmektir. Bu da en büyük hakkıdır tabii ki. Çünkü tüm ömrü boyunca bu günü beklemiştir. Bu bakımdan gelinlik seçimi gelmiş geçmiş en önemli seçimimizdir.

Gelelim gelinlik modellerine. Öncelikle karşımıza çıkan gelinlik ne kadar güzel olursa olsun, ne kadar bizi bizden alırsa alsın vücut tipimize uygun olması gerekir. Yoksa karşımızda gördüğümüz gelinlik üzerimize giydiğimizde tam bir hüsran olabilir.

Gelin Saçı Modelleri

Gelin Başı Modelleri

2016 Gelinlik modellerine değinmeden önce giyeceğiniz gelinlikle birlikte nasıl bir gelin başına sahip olmak istiyorsunuz. İşte tam olarak bu sorunuza yanıt vermek için hazırladığımız Gelin Başı Modelleri konulu yazımızı okumalı ve örnek gelin saç tasarımlarını görmelisiniz.
2016 GELİNLİK MODELLERİ
Prenses tipi gelinlik modelleri: prenses tipi gelinlik modelleri günümüzde genç kızlar tarafından en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Çünkü giyen bayanları gerçektende prenses edasına bürüyor. Bele tam oturan, eteği içerden tarlatanlarla kabartılmış bu kabarık model, baseni geniş ve boyu kısa bayanlar işin uygun olur. Çünkü alt kısmı kabarık olduğundan basen kapanır ayrıca da altına istediğiniz yükseklikte platformlu ayakkabı giyebileceğiniz için, kimse bu ayakkabıları görmez. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bel kısmının olması gerektiği yere oturtulmuş olmasıdır. Aksi taktir de beliniz olması gerektiği yerden yukarda kaldıysa,  koca bir top gibi görünebilirsiniz. Eğer ihtişamlı bir görüntü istiyorsanız çekinmeden deneyin derim.

A  form (kesim) 2016 gelinlik modelleri: Buda bele oturan, kalçadan itibaren yavaş,  yavaş aşağıya doğru A şeklinde genişleyen inen etek kısmına sahip gelinlik modelidir. Prenses model kadar görkemli olmasa da kendine özgü bir sadeliğe sahip gelinlik modelidir.

Dar kesimli gelinlik modeli: Eski dönemlerde en çok tercih edilen gelinlik modellerinden biri olan dar kesimli gelinlik modeli, diğerlerine göre fazla tül ve malzeme gerektirmeyen bir modeldir. Bele ve kalçaya oturarak, bacaklarınızdan hafifçe dar ve düz bir şekilde aşağıya iner. Kalça ve bacakları kalın bayanlar tercih etmemelidir.

Balık model gelinlik (denizkızı): Yine bele oturan, kalçaya da oturan, dar bir şekilde aşağıya inerken diz hizasında birden volanlı, genişleyerek aşağıya inen modeldir. Bu volan tam dizde de başlayabilir veya hafif diz üstünde de başlayabilir. İki görüntüde farklı görünüm sağlar. 2016 gelinlik modelleri resimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Gelinliklerinizin yakalarını istediğiniz şekilde, kalp yaka, dik yaka, kayık yaka, askılı, straplez  seçeneklerden seçebilirsiniz.Yine, burada üst gövdenizin ve boynunuzun tipi önemli. Örneğin kısa gövdeli ve kısa boyuna sahip olanlara kayık yaka önerilmez zira basık gösterir. Straplez veya askılı modeller size daha uygun olacaktır. Eğer kuğu gibi uzun bir boynunuz varsa hiç sorun yok, rahatlıkla hepsinden kullanabilirsiniz.

Gelinliklerin üzerinde kullanılan tül, obje ve aksesuarlara gelince: Bunlar maliyeti de etkileyen unsurlardır tabii. Fransız tül, hayal tül, payetli,  simli, dantelli, kabartmalı tül, puantiyeli tül, organze tül bunların hepsi sizin zevkinize kalmış.
Fakat unutulmaması gereken şey: unutmamalıyız ki gelinlik aynı zamanda masumiyetinde simgesidir. Bu yüzden ne kadar ihtişamlı görünürse görünsün, gözleri yormamalı, kavram kargaşası yaratmamalıdır. Kendine özgü bir sadelik ve saflık taşımalıdır. Bu yüzden saça ve makyaja da çok iş düşer tabii.

Objelere gelince: savarovsky taşlar(çok kullanılırsa ağır çeker dikkat!), tüyler, danteller, brokarlar, payetler, inciler gelinlikler üzerinde sık, sık kullanılmaktadır. Bu detayları ölçülü bir şekilde kollarda, etek uçlarında, gövde kısmında, yaka kısımlarında kullanabilirsiniz. Ölçülü kullanıldığında zarifliğine zerafet katacaktır.Bu gelinliklere mağazalarda 2800 – 6000 tl fiyat aralığında bulabilirsiniz.

2016 Gelinlik Modelleri Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Fatma Yıldız diyor ki; 14 Şubat 2016 - 21:59

Bu elbise nerden bulabilirim lütfen yardım edin

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb