2016-2017 Kışı Bayan Modası | Hanımların Dünyası

loading...

2016-2017 Kışı Bayan Modası

2016-2017 Kışı Bayan Modası

2016-2017 Kışı Bayan Modası

 

2016-2017-kis-bayan-modasi

Havaların soğumasıyla birlikte modanın yönü de değişti. İlkbahar/ Yaz modasında kullanılan kıyafetler artık rafa kaldırılırken yerine Sonbahar/ Kış modası kıyafetler geldi. Peki, bu kış sıkça göreceğimiz kıyafetler nelerdir? Elbiselerde yeni trend akımı siyah beyaz desenli kıyafetler. Bu dönemde sıkça göreceğimiz bu kıyafetler oldukça göz kamaştırıcı ve fazlasıyla dikkat çekici. Bayanların ilgisinin bu yönde olacağı aşikar. Ceketlerde ve kabanlarda ise kruvazeye dönüş yapılıyor. Biraz eski tarzı andıran kıyafetlerin gerek kalınlığı ve sıcak tutuşu gerekse kaba görüntüsüyle dikkat çekmesi bu sene tercih edileceğini şimdiden belli ediyor.

Tabi ki kış aylarının vazgeçilmezi kürkler bu sene de moda. Geçen senelerde yaşanan tartışmalarının ardından elbette hayvan dostu kürkler tercih edilecek. Ayrıca renkli olmalarıyla birlikte havayı birazcık ılık laştıracak gibi görünüyor. İnce kumaşlar yerini kadifeye bırakıyor. Siyahın asaletiyle birleşen kadifenin göz alıcı güzelliğiyle birlikte sıcak tutması da bu sene sık göreceğimiz anlamına geliyor. Ayrı ayrı parça kumaşların birleştirilerek yapıldığı patchwork ismi verilen kıyafetler de bu senenin trendlerinden. Rengarenk tarzıyla içimizi ısıtacak bu kıyafetler şimdiden satın alınmaya başlandı bile. Tarihler 2016’yı gösterse de modanın ikonları geçmiş tarihte gezinmeye devam ediyor. Bu senenin bir diğer trendi 80’ler modası. Renkli kıyafetler, geometrik desenler ve ilginç tasarımlarla geçmişin modasını günümüze taşıyacak olan kıyafetler raflarda yerlerini aldılar. 80’lerin moda olmasının ardından “Neden daha da geriye gitmeyelim?” düşüncesindeki modacılar 70’lerin modasını da bu sene dile getirdiler. Tek parça kıyafet gibi görünen desenli kıyafetlerin yer alacağı kış sezonunda 70’lerden sonra 60’ların modası da yer alıyor.

Modayı yaklaşık 50 sene geriye çeken tasarımcılar bu sene oldukça ilginç işlere imza atıyorlar. 60’larda trend olan mini elbiseler ve farklı eldivenlerin yer alacağı 2016-2017 kış sezonu fazlasıyla renkli geçecek gibi görünüyor. Zımba adı verilen parıltılı kıyafetler da bu sene gözlerimizi kamaştıracak gibi. Yıldızlar gibi şekillerin yer aldığı parıltılı kıyafetler bu senenin fazlasıyla tercih edilecek elbiselerinden. Leopar deseni bu sene de moda! Geçtiğimiz senelerden sıkça görmeye alışkın olduğumuz leopar desenleri bu sene de trend. Sadece kahverengi olarak değil farklı renklerde de göreceğimiz leopar desenleri fazlasıyla dikkat çekecek.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb