2015 Yaz Tatilinde Ölüdeniz Fethiye'de Gezilecek Yerler | Hanımların Dünyası

loading...

2015 Yaz Tatilinde Ölüdeniz Fethiye’de Gezilecek Yerler

2015 Yaz Tatilinde Ölüdeniz Fethiye’de Gezilecek Yerler

Fethiye Muğla’ya bağlı olan ve yaz aylarında çok fazla turist çeken bir ilçedir. Doğanın yeşili ile denizin mavisinin sonsuz güzellikte birleştiği bir yerdir burası. Turkuaz renkte denizi, uzun sahilleri, dikkat çeken koyları, gezilecek mekanları, sokakları ve balık restoranları ile eşsiz bir güzelliğe sahip olan Fethiye Türkiye’nin gezip görmeye değer yerlerinden biridir.

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu Fethiye Muğla

Fethiye’nin sembollerinden biri olan Saklıkent Kanyonu her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Kanyonun uzunluğu 18 km ve yüksekliği de 200 metredir. Burası yaz aylarının vazgeçilmez piknik alanlarından biridir. Aynı zamanda yürüyüş ve doğa turlarının da yapıldığı bu doğa harikası kanyonda balık restoranları vazgeçilmez yemek duraklarındandır.

Antik Kentler

Fethiye Antik Kentler

Binlerce yıllık tarihe sahip olan Fethiye, tarih severlerin de en çok tercih ettiği tatil yerlerinden biridir. Farklı medeniyetleri bünyesinde barındıran; Tlos Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Letoon Antik Kenti Fethiye’nin ziyaretçilere sunduğu yerlerdir.

Kayaköy

Fethiye Antikköy Antik Kentler Muğla

Kökeni milattan önceye dayanan bu köyde tüm evler taştan oluşmaktadır ve bölgede yaşayan çok az insan bulunmaktadır. Hatta bu sebeple Kayaköy Hayalet Şehir olarak da bilinir. Köy, Fethiye’nin en çok turist alan merkezlerinden biridir.

12 Adalar

12 Adalar Turu Fethiye Ölüdeniz

Günlük tur tekneleri ile ulaşılan ve gezilen bu adaları Fethiye’de tatil yapacak olan kişilerin görmeden dönmemesi gerekiyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb