2014 Sömestr Tatilinde İstanbul’da Gezilecek Yerler

Author

Categories

Share

2014 Sömestr tatili yani diğer bir adı ile 2014 yarı yıl tatilinin ne zaman başlayacağı ve ne zaman biteceği herkesin heyecanla merak ettiği bir konu. 2014 sömestr tatili 24 Ocak 2014 tarihinde başlayıp 7 Şubat 2014 tarihinde son bulacak.
2014 Sömestr tatili yani yarı yıl tatile ya da 15 tatili İstanbul’da geçirmek isteyen ziyaretçilerimiz için İstanbul’da yapılabilecek aktiviteleri sıralamak istedik.

Sömestr, yarı yıl tatilinde İstanbul’da hava durumu çok sıcak olmayacak ortalama 5-10 derece dolaylarında bulutlu bir hava seyir etmesi bekleniyor.

Sömestr tatilinde İstanbul’da Yapılabilecekler;

AVM Gezintileri ve Alışveriş

1- Büyük AVM’leri ile göze çarpan İstanbul’da alışveriş yapmayı düşünüyorsanız hemen hemen her ilçe bölgesinde bir AVM bulunuyor bu AVM’lerde alışveriş yapabilir, sinemaya gidebilir ve sevdiklerinizle birlikte yemek yiyerek vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bazı AVM’lerde büyük Lunapark’larda bulunuyor bu Lunapark’larda eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz.

avm_istanbul

Tarihi Yarımada ile Tarihi Mekanlar

2- İstanbul’da tarihi mekanları gezebilir, geçmişimiz hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız özellikle İstanbul tarihi yarım adayı gezerken tüylerinizi ürpertecek güzellikte dokularla karşılaşabilirsiniz. Tarihi yarım ada’da bulunan Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı ve Eminönü’nde de tarihi izler taşıyan ürünleri satın alabilir sevdiklerinizi hediye edebilirsiniz.

Tarihi-Yarımada

Taksim ve İstiklal Caddesi

3- Taksim semti ve İstiklal caddesinde gezmeden İstanbul’u görmüş sayılmazsınız. Dünyanın dört bir yanından gelmiş milyonlarca insanın yürüdüğü İstiklal caddesinde gezmek sizlere farklı duygular hissettirebilir. Bir çok restoran, bar ve cafenin bulunduğu İstiklal caddesi sokakları da İstanbul’un tarihi güzelliklerinden izler taşıyor.

Beyoğlu Taksim

Boğaz Turu ve Boğaza Nazır Semtlerde Gezinti

4- Boğaz turu ve İstanbul boğazı kıyısında bir mekana gitmek tam anlamıyla İstanbul’u yaşadığınızı kanıtlıyor olacaktır. Boğaz turu yaparken İstanbul boğazında ki inci gibi sıralanmış yalıların görsellikleri ve muhteşem Boğaz köprüleri sizleri farklı duygulara alıp götürecektir. Aynı zamanda İstanbul’un bir diğer kalbi olan Ortaköy, Bebek sahillerinde sevdikleriniz ile dolaşıp vakit geçirirken İstanbul’un güzelliğinin sizleri büyülediğini fark edeceksiniz.

Boğaz Turu

Adalar’da Doğal Bir Yaşam Gezintisi

5- Büyük Ada kışın çok keyifli olmasa’da trafikten uzak huzur dolu doğal bir yer görmek istiyorsanız vapurla Büyük Ada veya diğer adalara uğramanızı faytonla bir tur gezintisi yapmanızı tavsiye ederiz.

Adalar-Buyukada

 Vialand ile Muhteşem Lunapark Heyecanı

6- İstanbul Eyüp Yeşilpınar semtinde kurulu olan devasa büyüklükte ki Vialand eğlence merkezinde ki büyük lunapark’ta sevdikleriniz ile harika vakit geçirebilirsiniz.

vialand

Author

Share