2012 REEBOK CROSSFIT Oyunlarında Dünyanın En Fit Erkeği Ve Kadını Seçildi | Hanımların Dünyası

loading...

2012 REEBOK CROSSFIT Oyunlarında Dünyanın En Fit Erkeği Ve Kadını Seçildi

2012 REEBOK CROSSFIT Oyunlarında Dünyanın En Fit Erkeği Ve Kadını Seçildi

2012 REEBOK CROSSFIT OYUNLARINDA RICH FRONING JR. VE ANNIE THORISDOTTIR

DÜNYANIN EN FİT ERKEĞİ VE KADINI SEÇİLDİ !

Reebok sponsorluğundaki yarışmacılar, 6 yıllık yarışma tarihinde iki yıl üst üste şampiyon olan ilk yarışmacılar oldu

24 yaşındaki Rich Froning Jr ve 22 yaşındaki Annie Thorisdottir, dünyanın en iyi atletlerinden olan rakiplerini eleyerek 2012 Reebok CrossFit Oyunları’nda Dünyanın En Fit Erkeği ve Kadını sıfatlarını elde ettiler. Kalabalık bir seyirci katılımıyla gerçekleşen yarışmada ABD’li Froning ve İzlanda’lı Thorisdottir, Kaliforniya’da geçen dört yorucu günün ardından geçtiğimiz hafta sonu toplam 1.000.000 USD olan ödülün bir kısmını almaya hak kazandılar.

 

Tüm oyunlar sonucunda Froning Jr ve Thorisdottir 46 erkek ve 45 kadın yarışmacıdan oluşan rakiplerine karşı üstünlüklerini ilan ettiler.  “Bir yarışmaya katılırken hedefim her zaman kazanmaktır, ama bu yıl tekrar kazanmak beni çok duygulandırdı.” diyen Thorisdottir konuşmasına şöyle devam etti: “Uzun bir zaman yarışabileceğim ve benim için doğru olan sporu aradım ve CrossFit’i bulduğum an bu spora ait olduğumu hissettim. CrossFit topluluğundan ve seyircilerden aldığımız destek bizi devam etmemiz için motive ediyor.” Froning ise “CrossFit oyunlarına katılırken sizi nelerin beklediğini asla tahmin edemezsiniz, bu yüzden yarışmaya her şey için antrenman yaparak hazırlanırım. Her sene CrossFit karşımıza farklı oyunlar çıkarıyor, dolayısıyla fiziksel ve zihinsel olarak her şeye karşı hazırlıklı olmamız gerekli.” dedi.

 

Her yıl düzenlenen CrossFit oyunları altıncı yılında yarışmacıların fiziksel yeteneklerini ölçen 15 antrenman içeriyordu. Bu antrenmanlar kardiyovasküler/respiratuar dayanıklılık, güç, esneklik, koordinasyon, atiklik, denge ve hatasızlık gibi fitness’ın on temel prensibini baz alarak hazırlanmıştı. Yarışmadaki antrenmanların bazıları önceden açıklanırken bazıları ise başlamadan birkaç dakika önce açıklandı.

 

Yarışmaya katılan sporcular sadece fiziksel güçlerini değil, aynı zamanda zihinsel üstünlüklerini de ispatladılar. Reebok, CrossFit’i 21. yüzyıl sporu olarak görüyor. CrossFit oyunları bunun en önemli göstergesi, çünkü bu oyunlar sporun sevilen geleneksel unsurları olan rekabet, dostluk ve birliktelik hissini içeriyor.

 

Bu yıl Reebok ikinci kez CrossFit oyunlarının ana sponsoruydu.  2011’de 26,000 olan CrossFit sporcu sayısı 2012 yılında 70,000’e yükseldi. 2012 CrossFit Oyunları Şubat ayında olarak başladı. Sporcular bu süreçte 5 haftada 5 antrenman tamamladılar. Sıralamada en üstte yer alan 60 erkek ve kadın yarışmacı ve 30 takım bölgesel yarışmalara katılmaya hak kazandılar.

 

Reebok ve CrossFit ortaklığı kapsamında CrossFit sporcularının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonu hazırlanmasında Reebok ve CrossFit ekibi ortaklaşa bir çalışma yürüttüler. Ayakkabı koleksiyonunda yer alan yeni Reebok CrossFit Nano 2.0 daha fazla hava almayı, esnekliği ve dengeyi sunuyor. Tekstil koleksiyonu ise sıcak hava koruma teknolojisi ve anti-mikrobiyal teknolojisi sayesinde sporcuları antrenman esnasında serin tutuyor.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb