2012 GalataModa Festivali Özlem Kaya Standı | Hanımların Dünyası

loading...

2012 GalataModa Festivali Özlem Kaya Standı

2012 GalataModa Festivali Özlem Kaya Standı

İstanbul doğumlu olan Özlem Kaya 95 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümüne girdi. Eğitimi sırasında Hakan Yıldırım’la tanıştı ve iş hayatına adım attı. Altı sene süresince koleksiyon hazırlığından, müşteri ilişkilerine, yurt içi ve dışında çeşitli fuar organizasyonlarında, defilelerde bir fiil yer aldı. 2004 Mayısında Hakan Yıldırım‘la iş anlamında yollarını ayırdı, aynı yılın Eylül ayında kendi atölyesini kurdu.

Koleksiyonlarında ağırlıklı olarak elbiseler, bluzlar kullanıyor ve elbiselerin kurtarıcı olduğunu düşünüyor. Altına veya üstüne bir şey düşünmeden aksesuarlarla değişik şekillere sokabileceğimiz rahat parçalar tarzını yansıtır. Hayalindeki kadın romantik, bazen dişi, bazen güçlü ve aynı zaman da biraz nostaljik. Yaşanmışlıklardan bazen duygulardan bazen de yaşadığı döneme iz katmış olay ya da kişilerden ilham aldığını söyleyen tasarımcının en kuvvetli ilham kaynağı tarih, insanlığın gelişim ve keşfetme dönemleri. Koleksiyonu dışında sık sık reklam, film ve tiyatro kostümleri de hazırlamaktan zevk aldığını bunun ona farklı bir vizyon kazandırdığını ifade eder.

Özlem Kaya 14-17 Haziran 2012 tarihlerinde Maçka Sanatçılar Parkında düzenlenen GalataModa Festivalinde  pop-up mağazalardan birinde yer alıyor. Festivalden Özlem Kaya standı resimleri bu haberimizin devamındadır…

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb