20. İstanbul Caz Festivali 2-18 Temmuz 2013 | Hanımların Dünyası

loading...

20. İstanbul Caz Festivali 2-18 Temmuz 2013

20. İstanbul Caz Festivali 2-18 Temmuz 2013

2-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Caz Festivali, bu yıl 20. yaşını kutluyor. Cazdan dünya müziğine, soul’dan R&B’ye uzanan geniş yelpazesindeki konserler, festival takipçilerini bekliyor.

Heyecanla beklenen İstanbul Caz Festivali, bu yıl 400’ü aşkın yerli ve yabancı santçının katılımıyla gerçekleşecek olan 40’ı aşkın konserle, Temmuz ayında cazın yıldızlarını bizlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Cazın yenilikçi örneklerini alışılmadık mekânlarda sunan 1Caz İçin Tuhaf Bir Yer”, festival içinde festival Tünel Şenliği, Avrupa ve Türkiye’den caz ustalarını buluşturan Avrupa Caz Kulübü gibi serilerle festival, 20. yılında da müzikseverlere dopdolu bir program sunuyor.

Konser mekanlarıyla da izleyiciler için yeni keşif olanakları sunan İstanbul Caz Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da konser dinlemeye alışık olmadığımız farklı mekanlarda bize sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Dinleyeceğimiz isimler ise oldukça heyecan verici: R&B ve soul müziğin dünyaca ünlü sesi Alicia Keys, Soul ve R&B’de kendi neslinin en iyi söz yazarı ve şarkıcılarından olarak kabul edilen dokuz Grammy ödüllü John Legend, vokalist, şarkı yazarı ve müzisyen Melody Gardot, İngiltere cazının yeni yıldızı, şarkıcı, piyanist ve söz yazarı Anthony Strong, Barselonalı piyanist Chano Dominguez, günümüzün en iyi caz vokalistlerinden Dee Dee Bridgewater ile usta caz piyanisti ve besteci Ramsey Lewis, festival kapsamında müzikseverlerle buluşacak isimlerden sadece birkaçı.

En genç festival

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın en genç festivali olan İstanbul Caz Festivali, 1994 yılından bu yana düzenleniyor. Her yıl Temmuz ayının ilk yarısında İstanbul’un değişik konser ve etkinlik mekanlarında gerçekleştirilen festivalin programı sadece caz müziğiyle sınırlı değil. Pop, rock ve dünya müziği gibi farklı tarzlarda da yer veriliyor.

Cazı, güncel müzik türleri arasında en üst noktalardan biri olan gören İKSV, sadece müzikseverler ile sanatçıları buluşturmakla sınırlı kalmıyor, Türkiyeli sanatçıların çalışmalarını ve yeni üretimlerini destekleyen ve bu alanda yeni nesilleri teşvik eden geniş çerçeveli bir etkinliğe imza atıyor.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb