17 Oda, 6 Banyolu E-5 Manzaralı Satılık Esenyurt Sarayı! | Hanımların Dünyası

loading...

17 Oda, 6 Banyolu E-5 Manzaralı Satılık Esenyurt Sarayı!

17 Oda, 6 Banyolu E-5 Manzaralı Satılık Esenyurt Sarayı!

İstanbul Beylikdüzü’nde inşa edilen Story Residence 2’nin en üst katındaki 13 daireyi tamamen satın alan işadamı, 2 bin 350 metrekarelik ‘mini bir saraya’ dönüştürerek satışa çıkardı. Yaklaşık 2.5 milyon dolarlık tasarım masrafı yapılarak, ‘Millenium Sarayı’ adı verilen daire, 4 milyon 700 bin dolara alıcı bekliyor.

İSTANBUL Beylikdüzü’nde Orkun İnşaat tarafından inşa edilen Story Residence 2’nin en üst katını tamamen satın alan işadamı, 17 odalı toplam 2 bin 350 metrekarelik ‘mini bir saraya’ dönüştürerek satışa çıkardı. 14 katlı binanın en üst katını kaplayan ve toplam 13 dairenin birleşmesinden oluşan daire, Türkiye’nin en büyük rezidans dairesi olma özelliğine de sahip oldu.
Yaklaşık 2.5 milyon dolarlık tasarım masrafı yapılarak, yeni haline ‘Millenium Sarayı’ adı verilen daire, 4 milyon 700 bin dolardan (8 milyon 320 bin lira) alıcı bekliyor. Toplam 17 oda, 2 salon ve 6 banyodan oluşan dairenin sahibi bir işadamı ancak isminin açıklanmasını istemiyor.
13 DAİRE BİRLEŞTİ

Esenyurt Mehterçeşme mevkiinde bulunan 14 katlı Story Residence 2’nin en üst katındaki 13 daireyi müteahhit firmadan satın alan işadamı, ardından bu dairelerin tümünü birleştirdi.
Sarayı andıran altın varaklı detayları ve lüks mobilyaları ile dikkat çeken daire, misafir, ev halkı ve ofis bölümü olmak üzere 3 ana bölümden oluşuyor.
İnce ayrıntılar hesaplanarak dizayn edilen daire, birçok konut projesinde sosyal tesisler içinde yer alan fitness salonu, Türk hamamı, sinema salonu, bilardo salonu gibi alanları bir daire içinde buluşturuyor.
Metrobüse ve E-5’e 25 metre mesafede bulunan ‘mini saray’ın her odasından Adalar’dan, Tekirdağ’a kadar değişik panoramik manzaralar görülüyor.

Dairenin bulunduğu bölgede metrekare fiyatlarının 2 bin 700 – 3 bin lira arasında değişiyor. ‘Millenium Sarayı’nda ise metrekare fiyatı yapılan tasarım ve mobilyalar nedeniyle 3 bin 500 lirayı aşıyor.
Dairenin sahibi, bir şirkette üst yönetici konumunda bulunuyor. Dairenin satış işlemleri ise gazete ve internet ilanlarının da desteği alınarak yapılıyor. Satış temsilcisi Şenol Caner, dairenin yeni satışa çıktığını belirterek, “Saray havasında çok güzel bir daire hazırlanmış. Burayı alacak olan kişilerin, çok özel kişiler olması gerekiyor. Biz özellikle Arap yatırımcıları hedef alıyoruz ve bunun için de bazı derneklerle temasa geçtik” diye konuştu.

Millenium Sarayı’nda neler var

· Oda Sayısı: 17
· Banyo: 6
· Tuvalet: 10
· Salon Sayısı: 2
· Bulundugu Kat: 14
· Bina Kat Sayısı: 14
· Brüt Metrekare: 2350
· Net Metrekare: 2200
Boğaz manzaralı milyonluk daireleri hatırlattı

BEYLİKDÜZÜ’ndeki bu daire, İstanbul’daki diğer milyonluk daireleri akıllara getirdi. İstanbul’da fiyatı milyon dolarları yakalayan daireler, genellikle şehir merkezinde ve lüks sitelerde yer alıyor.
Bu daireler, boğaz manzarasına sahipse fiyat da daha yukarı çıkıyor. Örneğin Astaş Holding tarafından hayata geçirilen Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski” projesinde 18 milyon dolarlık penthouse daire satılmıştı.
Zorlu Gayrimenkul tarafından Zincirlikuyu’da inşa edilen Zorlu Center, Kiler’in Levent’teki Sapphire, Sinpaş GYO’nun Halkalı’daki İstanbul Sarayları, Florya’da inşa edilen Koru Florya gibi projelerde de İstanbul’un milyonluk daireleri yer alıyor.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Victoria diyor ki; 13 Temmuz 2014 - 02:38

allah iyiliginizi versin, oturup trafigi mi seyredecekler :D

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb