15 Kilo Nasıl Verilir | Hanımların Dünyası

loading...

15 Kilo Nasıl Verilir

15 Kilo Nasıl Verilir

15 Kilo Nasıl Verilir?

 

Kilo verebilmek için insanın temel problemleri göz önüne alınmalıdır. Pek çok insan gerek sağlıklı gerekse de hızlı kilo vermek için paralar harcıyorlar. Aslında basit bir kalori hesabı yaparak günde yediklerinizi hareket ederek yakmazsanız kilo alımına davetiye çıkarırsınız. Ancak 1 ayda 15 kilo nasıl verilir sorusunun cevabını vermeden önce psikolojinizi bu duruma hazırlayın. Özellikle sağlığınız için bir uzmana danışmalı ve gereken tahlilleri yaptırıp bu kilo verme serüvenine başlayın. 1 Ayda 15 kilo nasıl verilir? Bu soru birçok kilo vermek isteyenin aradığı cevaplardan biridir. Bu durum bireylerin yaşına göre, cinsiyetine göre, boyuna ile kilosuna göre değişiklik gösterir. Elbette ki, 60 kilo birisi 1 ayda 15 kilo veremeyecektir. Ancak 120 kilonun üzerindeki bireylerde yağ oranı fazla olduğu için daha hızlı kilo verilmektedir. Çünkü vücutta yağ oranı ne kadar fazlaysa kilo vermek de o kadar hızlı olur. Ancak hızlı kilo vermenin vücudunuza yan etkileri olabilmektedir. Bu konuda dikkatli olun.

Hızlı kilo vermektense sağlıklı kilo vermek önemli bir konudur. Hızlı kilo verme diyetleri yaptıran uzmanlar bulunur. Bu uzmanların internette diyet listeleri bulunur. Sağlık kontrollerinizi yaptırdıktan sonra ve bir uzman ile görüştükten sonra bu diyet listelerinden birisini uygulamanızda sakınca bulunmuyor. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunuyor. Eğer diyeti uygulama esnasında kendinizi iyi hissetmezseniz ve bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ederseniz diyeti bırakınız. Hızlı kilo verebilmek isteyen bireylerin yapması gerekenlerin başında beyaz un ile şekeri hayatlarından çıkarmaları gerekir. Eğer ki, kontrollü bir şekilde tuz kullanırsanız ve sağlıklı yağlardan kullanırsanız kilo vermemeniz için hiçbir engel bulunmaz. Eğer ki, hızlı kilo vermek istiyorsanız akşam öğünlerinizi olabildiğince hafif tutunuz. Salata ve yoğurt gibi hafif gıdalarla beslenerek hızlı kilo verilebilir. Eğer ki, kilonuz 100’ün üzerindeyse sporu biraz zayıflayıp ondan sonra yapınız. Ancak 100 kilonun altındaysanız sporu hayatınızın bir parçası haline getiriniz. Eğer ki, sporu alışkanlık haline getirirseniz kilo almanız zorlaşacağı için verdiğiniz kiloları almamış olursunuz. Hiç spor yapmayan biriyseniz öncelikle hafif sporlarla başlayın.

Vücudunuzu yavaş yavaş alıştırarak spor sürenizi arttırmalısınız. Böylelikle spor sayesinde 1 ayda 15 kilo nasıl verilir konusunda kolaylıkla kilo verebilme şansı elde edilir. Özellikle spor yaparken mutlaka su içiniz. Vücut su kaybedeceği için yağ yakımı yavaşlar. Spor esnasında her 15 ile 20 dakikada bir su içmek vücudunuz için yeterli olacaktır. Sporun bir başka önemi de 1 ayda 15 kilo verme esnasında vücudunuzda oluşabilecek sarkmaları önlenmektedir. Diyet listesinde yeşil yapraklı sebzeler tüketin, yoğurt ve proteinli gıdalar bulunmasına özen gösteriniz. Yeşil yapraklı sebzelere kahvaltınızda yer verin. Üzerine limon sıkarak ve ya salasını yaparak çeşitli hale getirmelisiniz. Sürekli diyet listesi sıkıcı olmamalı ve pazartesi başlayıp Salı ve ya çarşamba günü bozmamak için dikkat etmelisiniz. Eğer ki, diyet listenizde ufak ödüller bulunursa daha çok motive olursunuz. Bir takvim listesi hazırlayarak diyetinize sadık kalın. Özellikle yemek keyifli olabilir fakat kilo vermek hepsinden daha keyifli bir durumdur. Kendinizi motive etmek için beğendiğiniz bir elbiseyi alıp onu gitmek için gün saymanın verdiği mutluluğa paha biçilemez.

Sabah kahvaltınızda yumurta, bir dilim kızarmış ekmek ile bir dilim peynir yenilmelidir. Fakat öncesinde bol su içmeniz faydalı olur. Tüketeceğiniz suyun içerisinde limon sıkıp metabolizmanızı hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Öğlen yemeğinde ise 5 adet köfte yanında bol salata ile ayran yenilmelidir. Akşam yemeklerinde ise bol salata ile çorba ve sebze yemeği yenilmelidir. Ara öğünlerinizde acıkırsanız meyve ile kuruyemiş yiyebilirsiniz ancak fazla kaçırmamaya dikkat ediniz. Belirttiğimiz bu öneriler sonucunda doktor kontrolünde yapılmalı ve 1 ayda 15 kilo vermek cinsiyete kiloya göre değişiklik gösterir. Vücudunuzda fazla olan yağlardan kurtulmanın pek çok yolu bulunur. Bunlar arasında hemen herkesin düzenli yapması gereken iki temel seçenek yer alır. Bu seçeneklerden ilki diyet yöntemidir. Yemek mevzusunda kendinize tanıdığınız toleransları sınırlandırdığınızda kilo vermeye başladığınızı fark edinilir. Bununla beraber diyetin yalnız başına yapılması fazla kilolarınızın hepsinden kurtulmanıza yardımcı olmaz.

Diyet sporla yapılırsa başarı oranları artacaktır. İster spor salonuna yazılın isterseniz de kendi çabalarınızla bir şeyler yapınız. Yeter ki haraketli olun. Önemli olan vücudunuza uygun egzersizleri yapmalısınız. Böylece gerek bölgesel zayıflamayı sağlayabilir gerekse de tüm vücudunuzun formda görünmesini mümkün kılarsınız. Düzenli yapılan sporla 1 ay gibi kısa bir sürede mucizeler yaratır. Gün içinde en az 45 dakika yürümek zayıf ve ya şişman fark etmeksizin herkes için zorunlu bir durumdur. Kalp ile damar sağlığının yanı sıra insan psikolojisine son derece iyi gelen yürüyüş fazla kiloları olanları da zayıflatır. Naçizane önerimiz bir saat spor salonunda koşu bandında koşmaktansa doğayla bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Kişiye göre değişkenlik gösterse de yürüyerek 1 ay içerisinde en az 4 ile 5 kilo vermeniz mümkün bir durumdur. Tempolu ve hızlandırılmış yürüyüş egzersizlerinizi de eklerseniz ayı 7 kiloyla kapatmanız mümkündür. 15 kilo nasıl verilir adlı yazımız umarız size yardımcı olmuştur.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb