15 günde 10 kilo | Hanımların Dünyası

loading...

15 günde 10 kilo

15 günde 10 kilo

15 günde 10 kilo

15 günde 10 kilo gibi bir diyet programı sayesinde hızlı kilo kaybı sağlayabilirsiniz. Fakat bu şekilde şok diyet uygulaması ile kilo vermek her durumda sağlıklı olmayacaktır. ancak vücut yapısı olarak kilo vermeye uygun iseniz 15 günde 10 kilo diyet listesi ile 15 günde 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir. Diyet listesi ile beslenme alışkanlığı oluşturarak kısa sürede zayıflama sağlayabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken diyet uygulaması sonrasında sağlıklı beslenmek şarttır. Eğer ilerleyen zamanlarda sağlıklı bir şekilde veya dengeli beslenme sağlamazsanız hızlı bir şekilde verdiğiniz kiloları daha kısa zaman içinde geri alırsınız. Buraya kadar olan bilgilendirme içinde fakat ibaresi bir hayli fazla kullanıldı. Çünkü diyet yapmak her vücut yapısı için uygun olmamaktadır. Geçmiş zamanda geçirilen rahatsızlıklar özellikle bu tür 15 günde 10 kilo şok diyet programları içinde geçen sürede kendini tekrar göstermektedir. Bu durumda yapılacak olan çok istediğiniz ve bir an önce kurtulmak istediğiniz kilolarınızı vermek için öncelikle uzman bir doktor kontrolünde gerekli tüm vücut metabolizmanız hakkındaki bilgileri alabileceğiniz testleri yaptırmanız gerekmektedir.

15-gunde-10-kilo

Hızlı kilo vermek için uygulanan 15 günde 10 kilo diyeti herkesin kendi bildiğine uygulayacağı bir diyet listesi olmamaktadır. En çabuk şekilde kilo vermek isterken sağlıksız beslenme alışkanlığı elde ederek sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Diyet listesi hazırlanırken hızlı kilo verme işlemi hedeflendiğinden beslenme alışkanlıkları tek besin değeri üzerine yoğunlaşacak şekilde düzenlenmektedir. Bu nedenle doktor kontrolünden geçmeden ve diyetisyenin uygun göreceği diyet listesi uygulamadan bu tür bir girişim içine girilmemelidir. 15 günde 10 kilo verebilmek için uyulması gereken beslenme listesi: 1.günlük öğün listesi olarak tespit edilen besinler Kahvaltı: haşlanmış olarak tüketilecek yumurta, az miktarda peynir ve 1 dilim diyet ekmek Öğle:1 kâse çorba tüketildikten sonra üzerine yoğurt yenebilir Akşam: ızgarada pişirerek yağlarının süzülmesi sağlana köfte ve besin değeri yüksek yağ oranı düşük salata Bir günlük olarak belirtilen öğün listesinin kalori değeri 1100 kalori değerinin üzerine çıkmayacak şekilde ayarlanmıştır.

Bundan sonraki günlerde seçeceğiniz beslenme listelerinizde kalori tablosundan gerekli hesaplamaları yaparak belirleyeceğiniz yiyecekler olmalıdır. Eğer bu şekilde besin değeri yüksek yağ oranı düşük besinler ile kendinizi beslenmeye alıştırırsanız ve 15 günde 10 kilo vermeyi hedeflerseniz başarılı olabilirsiniz. Burada ısrarla belirtilen durum diyet listesi uygulanmaya başlandığı andan itibaren vücut metabolizmanızda değişimler orya çıkacaktır. Bunlar az tuvalet alışkanlıkları, açlık hissinin en yüksek seviyede olması gibi faktörler olmaktadır. Bunların dışında anormal durum hissettiğinizde derhal diyet listesi terk edilerek doktorunuza müracaat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca 15 günde 10 kilo diyet listesi uygulaması sırasında günlük olarak türettiğiniz su içme alışkanlığınızı da en az iki buçuk litre olacak şekilde ayarlamanız gereklidir. Özellikle sabah kalktığınızda aç karnınıza oda sıcaklığında bulunan içme suyundan bir bardak içmeniz metabolizmanızın hızlanmasına katkıda bulunacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb