100 Yaşına Kadar Yaşamanın 7 Formülü | Hanımların Dünyası

loading...

100 Yaşına Kadar Yaşamanın 7 Formülü

100 Yaşına Kadar Yaşamanın 7 Formülü

DR. Mehmet ÖZ, 100 yaşına kadar yaşamanın 7 formülünü bizlerle paylaştı.
Ancak iş o yaşa gelmekle bitmiyor, maharet 100’ünde de sağlıklı olmakta. Bu adımlarla yaşam sürenizi iyi bir şekilde arttırın. Hem uzun yaşayın hem zinde kalın… İşte hemen almanız gereken 7 karar!

100 yaşına kadar yaşamanın 7 formülü (11)SOSYAL İZOLASYON = 15 SİGARA
Sosyalleşmek aslında çok önemlidir. çünkü sosyal izolasyonun verdiği zarar günde 15 sigaraya eşit. Ne yapın edin, haftada bir dışarı çıkıp arkadaşlarınızla buluşmayı deneyin.

100 yaşına kadar yaşamanın 7 formülü (10)HAFTADA 3 ORGAZM
Orgazm gençleştiriyor, daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlıyor. Yapılan yeni araştırmalar haftada 3 kez orgazm olmanın 12 yıla kadar daha genç görünmemize yardımcı olabileceğini gösteriyor.

100 yaşına kadar yaşamanın 7 formülü (8)GÜNDE 7 CEVİZ
Ceviz gerçek anlamda hayat kurtarıyor, önermeyen doktor yok! 2-3 ay boyunca günde 7 ceviz yemek obezite riskinizi düşürür. Haftada 5 gün çiğ kuruyemiş tüketmek yaşam sürenizi 3 yıl uzatabilir!

 
100 yaşına kadar yaşamanın 7 formülü (6)YATAĞA BİR SAAT ERKEN GİRİN
7 saatin altında uykunuzdan kaybettiğiniz her saat kalp krizi ve felç riskinizin 16 kat artması anlamına gelir. O yüzden hiç değilse geceleri bir saat erken uyumak yaşam sürenizi uzatır.

100 yaşına kadar yaşamanın 7 formülü (9)GÜNDE EN AZ 20 KAHKAHA
Kahkaha atmak bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve kalori yakmamıza yardımcı olarak yaşam süremizi uzatır. Sık sık kahkaha atarak yaşamınızı uzun tutun. Ortalama 20 kez gülmek gerekiyor.

100 yaşına kadar yaşamanın 7 formülü (7)PORSİYONU YÜZDE 20 AZALTIN
Eğer yüzde 80 doyduğunuzda yemeyi bırakırsanız vücudunuzda hücrelerinizi yaşlanma hasarına karşı koruyan bir metabolizma gelişir ve daha az yaşlanırsınız. O yüzden porsiyonunuzu biraz azaltın.

100 yaşına kadar yaşamanın 7 formülü (1)MOR BESİNLERİ TÜKETİN
Yabanmersini, nar, kırmızı şarap gibi mor tonlarındaki besinleri tüketerek nöronlarınızı koruyabilir ve beyninize giden kan akışını arttırabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb