1 Haftada 3 Kilo | Hanımların Dünyası

loading...

1 Haftada 3 Kilo

1 Haftada 3 Kilo

Sağlıklı Diyet Tarifi 1 Haftada 3 Kilo

diyat-1-haftada-3-kilo-1

Çağımızın en büyük problemlerinden bir tanesi haline gelen fazla kilolar ve obeziteyi engellemek, son dönemlerde yediden yetmişe herkesin gündemine girmiştir. Sağlıksız ürünlerle beslenmenin ve fast food yemeklerin çok fazla tüketilmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan obezite ve diğer kilo problemlerinin vücudumuza etkisi genellikle daha çok önemsenen kötü görünümden daha fazlasıdır. Fazla kilolar hareket kabiliyetimizi azaltmasının yanında, sağlığımızı doğrudan etkileyen birçok yan etkiye sahiptir. Bu nedenle söz konusu kilo problemlerini çözmek ve bu çözümleri mümkün olduğunca kalıcı kılmak ciddi ve uzmanlık gerektiren bir sorun haline geliyor. Bu bağlamda da uzman olan ve olmayan herkes tarafından bu sorunları çözmek adına her geçen gün yeni çözümler ortaya atılmaktadır.

diyat-1-haftada-3-kilo

Bu konuda kısa bir araştırma yaptığınızda karşınıza binlerce hatta milyonlarca diyet önerisi çıkmakla birlikte bu diyet önerilerinin sağlıklı olup olmadığı ve uzman diyetisyenlerce tavsiye edilip edilmediği ise meçhuldür. Günümüzde birçok kişi internet üzerinden araştırılan ve kişinin vücudunda ne gibi etkiler yaratacağı bilinmeyen bu diyet önerilerini dikkate alarak sağlıklarını daha büyük tehlikelerin altına sokmaktadır. Söz konusu diyetler uzmanlarca önerilmediği gibi, diyeti yapacak kişinin sağlık durumu ve kronik hastalıklarının olup olmadığı bilinmediğinden, kısaca söylemek gerekirse hasta bilgisine hâkim olunmadan diyet önerisi yapıldığı için, bu diyetleri yapanlar kendilerini ciddi sorunlarla yüz yüze bırakmaktalar.

diyat-1-haftada-3-kilo

Ne kadar zamanda kaç kilo verilmeli? Yukarıda yazılanlardan üzerinden devam edecek olursak, kilo vermek isteyen insanlar tarafından sıklıkla sorulan sorular, 1 haftada 3 kilo verilebilir mi ya da 1 ayda 20 kilo verilebilir mi gibi kişinin sağlığı bilgileri bilinmeksizin sorulan sorulardır. Bu sorulara verilmesi gereken cevap ise 1 haftada 3 kilo ya da 1 haftada 50 kilo vermenin mümkün olup olmadığından ziyade kişinin kilo problemine neden olan asıl sorunların ortadan kaldırılmasıdır. Zira kilo verilse dahi kişinin kilo problemine neden olan hayat alışkanlıkları ortadan kalkmadığı için verilen kilolar tekrar alınmaktadır. Hatta hızlı bir şekilde kilo veren kişiler için sonrasında vücudun kilo kaybetme nedeniyle kendisini toparlama ihtiyacı doğduğundan verilen kilolar fazlasıyla alınmaktadır.

1-haftada-3-kilo-veriniz

Uzmanlar ne öneriyor? Bu konuda uzman olan kimselerce önerilen şeyleri sıralamak gerekirse; öncelikle kişinin bir sağlık muayenesi olması ve uzman bir diyetisyenle beraber çalışması önerilmektedir. Çünkü son zamanlarda sayısı hızla artan ve hiçbir bilgisi olmayan insanlarca yönetilen kilo verme üzerine kurulu şirketler insanların sağlığını daha fazla tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle kurum ya da diyetisyenin uzman kişiler olması ve güvence vermesi önem arz etmektedir.

1-haftada-3-kilo-veriniz

İkinci olarak, kilo problemlerine neden olan yaşam biçiminin değiştirilmesi gerekmekte, biyolojik saatin düzenlenmesi ve normale döndürülmesi zorunlu olmaktadır. Bu yapılabildiğinde, söz konusu hasta zaman içerisinde ideal kilosuna ulaşacak, sağlıklı bir yaşam sürme şansını yakalayacaktır. Son olarak, uzmanlar, ne kadar zamanda ne kadar kilo verilebileceği sorusuna ancak muayene ve tetkikler yapıldıktan sonra karar verebileceklerini söylüyorlar.

1-haftada-3-kilo-verin-1

1 Haftada 3 Kilo Resimleri

 

1-haftada-3-kilo-verin1-haftada-3-kilo-verin1-haftada-3-kilo-ver1-haftada-3-kilo-ver1-haftada-3-kilo-11-haftada-3-kilo1-haftada-3-kilo

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb