1 Günde 2 Kilo

Author

Categories

Share

1 GÜNDE İKİ KİLO

1-gunde-2-kilo-3

Toplumun başlıca dertlerinden biri fazla kilolar. Bazı insanlar kilo almaya çalışırken de bazıları da ısrarla vermek isterler. Bazı fizyolojik nedenler ve yanlış beslenme alışkanlıklarından dolayı böyle bir fark oluşmakta. Kilo vermekte ısrarcı olunduğu kadarda aceleci de olunuyor bazen. Her geçen gün farklı farklı diyetler oluşturuluyor, farklı çözümler oluşturulmaya çalışılıyor. Artık kimsenin beklemeye dirayeti yok gibi. 1 ay, 1 hafta çok geliyor ve insanlar yaptığı gibi karşılığını almak istiyorlar. Bir gün içinde kilolarına elveda demek. Son zamanların diyet programlarından biri tam olara bunu vaat ediyor. 1 günde 2 kilo verdiren bir diyet oluşturuldu. Peki, bu doğru mu, gerçekten işe yarıyor mu, sağlıklı mı tüm bunların cevapları bu yazımızda mevcut.

1-gunde-2-kilo-1

1 GÜNDE 2 KİLO NASIL VERİLİR? Bu diyet programı ile birlikte kesinlikle spor da yapılması gerekiyor. Aynı anda zararlı alışkanlıklardan kaçınmalı ve diyet programı ardından da düzensiz beslenmeye bir dur denmelidir. İlk önce sabah kalktığımızda gün başlangıcımızı yaparken bizi bir saat boyunca terletecek olan bir kardiyo antrenmanı yapılmalı ardından kahvaltımızda sadece bir bardak şekersiz çay içme hakkımız bulunuyor. Yemek olaraktan lapa pilav yenilebilir sadece. Öğle yemeğini yapmadan tekrar bir kardiyo antrenmanı yapılacak. Ardından sadece salata yenebilir. Lakin salata da ne tuz ne yağ bulunacak, yavan bir salata olacak yani. Akşam ise gün boyunca olduğu gibi 1 saatlik kardiyo antrenmanı ve ardından 1 tabak lapa pilav olacak

1-gunde-2-kilo

GERÇEKTEN DOĞRU MU İşte bu şekilde olan diyetten sunulan gün sonunda tartıya baktığınızda iki kilo eksik olduğunuzu göreceksiniz. Yani vaat edilen bu. Su kaybı üzerine kurulu bir diyet ve başlıca taşı ise de spor. Gün sonun da bir nevi eksi kaloriye düşüyorsunuz böyle olunca vücutta yağları otomatikman yakıyor ve zayıflamış oluyorsunuz. Gün boyu harcanan enerji alınandan fazla olacağı için vücut otomatik pilot konumuna geçer gibi zaten fazla olan stokları harcıyor bu tabii olarak sizin için iyi bir şey.

İŞE YARIYOR MU Denemekten zarar çıkmaz denebilir. Ne de olsa sadece bir gün. Tabi bunu yaptıktan sonra sonuç alırsanız kendinize dikkat ederek ve beslenme alışkanlığınızı düzene sokarak kilo vermeye devam edebilirsiniz. Bu diyeti yapıp başarılı insanlar da yok değil yani var.

1-gunde-2-kilo

HER ŞEY KENDİNİZ İÇİN Uzman doktorlar genellikle birden kilo vermeyi doğru bulmaz, zaten bu program ani kilo vermeye sebep değil fakat güzel bir başlangıç. Eğer bu diyette başarılı olursanız kendinize güveniniz artacak ve dirayetli davranırsanız bunun devamı gelecektir. Kilo vermek kolay bir şey değildir genele göre lakin mümkün olmayan bir şey değil sadece kendinize güvenmeye ve inanmanıza ihtiyacınız var. Gerçekten kilo vermek istiyor musunuz bunu kafanızda iyice kararlaştırmalısınız. Ve bazı özel durumlarda kilonuz sağlığınızı tehdit edecek konumda ise bu durumda istek söz konusu değildir. O fazla kilolar öyle ya da böyle verilecektir.

Author

Share